Innlegg: 22
Tråder: 9
Ble medlem: Sep 2006
Omdømme:
0
Selve håndtaket du trekker ut og inn sitter vel limt på? det ser i alle fall slik ut på min, og da er det vel rå makt som gjelder for å få dette av (varmepistol kanskje, for å lunke det slik at limen slipper..). Men hør med noe andre her for du begynner å hugge det av, kanskje det finnes ett triks.
Deretter er det en ring som skal skrues av (som en mutter), dette klarer du med ett skrujern eller to, men finnes sikkert et verktøy for dette også. Når denne er skrudd av så kan du dra ned bryteren på baksiden, men trangt pga av mye ledninger.
Alt går jo via releer så det skal fungere helt greit med en vanlig bryter slik at du får trikset dette til å fungere. Men park og nærlys er ikke sammen, så du må ev ha to brytere da slik at begge tennes, eller koble alt sammen og håpe at det ikke fører til noe problemer (det burde det ikke gjøre).
Jeg sliter med ustabile lys på min bil, har bestilt ny bryter fra USA men vurderer faktisk å legge opp nytt el system for lysene da det er gjort på en time-to og garantert fungerer bedre en originalt som virker en smule hjemmelaget allerede (50 talls teknologi kanskje) :-) Men håper jo at ny bryter ordner problemene (hos meg virker park lys når de føler for det, men når de fungerer så slukker klokken og det meste annet inne i bilen, men er da i det miste lys på utsiden...).
Innlegg: 760
Tråder: 46
Ble medlem: Jan 2004
Omdømme:
0
Det siter en liten låseknapp på bryteren. oppunder dersjbordet
HJL
<img src='http://www.offroad.no/snitz/uploaded/Herman/mini Jeep.jpg' border='0' alt='user posted image'>
Innlegg: 2,029
Tråder: 152
Ble medlem: Nov 2003
Omdømme:
0
Knappen er litt vanskelig å komme til. Da trekker du ut knappen med akslingen. Selve bryteren er koblet med en svær multikontakt. Den er snar å bytte.
Torfinn
Innlegg: 363
Tråder: 36
Ble medlem: Jul 2004
Omdømme:
0
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Jeg sliter med ustabile lys på min bil, har bestilt ny bryter fra USA <i><div align="right">Opprinnelig postet av johnbergen</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Hvor bestilte du fra? Jeg sliter med lysene på min også. Parklys går alltid på, men nærlyset lever sitt eget liv og fjernlys går kun på de gangene nærlyset har bestemt seg for å fungere. Kupebelysningen kan også plutselig finne på å blinke litt i ny og ne. Litt sånn jordingsfeil-symptomer...
--------------------
Sverre Hellerdal
88 XJ Limited 4.0
Innlegg: 76
Tråder: 18
Ble medlem: Sep 2009
Omdømme:
0
Hei, jeg har samme problem. Men det er ingen knapp paa bryteren, jeg faar dermed ikke dratt ut spaken. Bryteren (selve boksen bak dash) er ogsaa nesten halvparten saa stor som den jeg bestilte fra USA. Hva skjer?!?
Takker
(Beklager at jeg ikke hadde noen svar til posten)
Innlegg: 1,177
Tråder: 87
Ble medlem: Feb 2007
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1568873:date=14 Mar 2010, 16:30:name=Jeepern1-2)-->QUOTE(Jeepern1-2 @ 14 Mar 2010, 16:30)
<{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei, jeg har samme problem. Men det er ingen knapp paa bryteren, jeg faar dermed ikke dratt ut spaken. Bryteren (selve boksen bak dash) er ogsaa nesten halvparten saa stor som den jeg bestilte fra USA. Hva skjer?!?
Takker
(Beklager at jeg ikke hadde noen svar til posten)<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
posten er fra 2006, så jeg regner med at vedkommende har fått til lysene på bilen sin...
Hadde
98 Pajero 2,8 td, 2" ome og 32"
95 Cherokee 2,5 td 4" Trailmaster og 31"
92 Cherokee 4,0 HO 4" ome+bb og 31"
86 Cherokee 2,6 V6 prosjekt høvdingen
89 Terrano 3,0 V6, 32"