Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Scout aksler (Dana 44) på Jeep CJ7
#21
Jeg leste noen skrev at scout og wagoneer foraksler var like, og jeg vet jo at wagoneer forakselen passer rett på wrangler. Cj-7 er smalere enn wrangler og wagoneer i ramma. Derfor mente jeg du ville få samme problem. [Bilde: wink.gif] Bredden på akslene på wagoneer er så vidt jeg husker 154 cm foran og 150 cm bak. På cherokee chief derimot er bakakselen 154, men der er forakselen 164...!?! Så for å få 2 like brede så må man ta foraksel fra wagoneer og bakaksel fra chief. Vet ikke om de er like brede på scout, men de fleste amerikanske pick-uper er bredere i forakselen. [Bilde: smile.gif]
Svar
#22
Er ikke dette en løsning da? [Bilde: tongue.gif] Ta en foraksel fra en fullsize cherokee chief. (før 1980) Den er aaaltfor bred, men du hadde jo ikkenoe problem med å kappe lengen så. Sett høyrefjæra fast der festet er, og sveis venstrefestet der det passer. Så kapper du begge ender i den lengden du ønsker. Men husk at du også må kappe stikkaksler da, og få laget nye splines på disse.
Svar
#23
Tror jeg må finne målet på akslingene til en widetrack CJ7. (noen som har målt?
Så må jeg måle begge akslingene på Scouten. Da ser jeg vel om forskjellen er på framme og bak er lik. Ikke sikkert det har noe å bety om det er samme forskjellen?

Nå har jo BT gitt meg en viss forhåpning om at Scoutakslene kan godkjennes som de er... Ser jo både tøffere ut og gir i følge de som bruker samme akslingene bedre stabilitet.

-90 Jeep XJ 4.0
8" heving, 36" Irok

Frode, the member formerly known as FR..

www.terrengbil.com
Svar
#24
Det er kun 8 cm forskjell på Scout 44 akslingene og Wide track CJ7 aksler.

Roar, Lightfoot Racing
Svar
#25
Men er forskjellen lik både framme og bak?

-90 Jeep XJ 4.0
8" heving, 36" Irok

Frode, the member formerly known as FR..

www.terrengbil.com
Svar
#26
Kunne godt tenke meg det, ja..
Men mest trolig satser jeg på Full float kit og warn sitt sett for skivebremser. Da kommer skivene fra CJ7 forran og caliper fra Eldorado.

-90 Jeep XJ 4.0
8" heving, 36" Irok

Frode, the member formerly known as FR..

www.terrengbil.com
Svar
#27
Jeg er ikke 100% sikker, men jeg tror det.

Det er ihvertfall 8cm foran (jeg kortet min 8cm på førersiden i sin tid) og hvis det skulle være noe forskjell så vil bakakselen garantert være smalere enn framakselen.

Roar, Lightfoot Racing
Svar
#28
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Men din er vel godkjent på Island?

Driver å mailer litt med en BT-mann som skal godkjenne prosjektet mitt ettehvert. Kommer til å legge fram planene skriftlig med kopier av anbefalinger, TÜV og andre godkjenninger . På de delene som ikke finnes noe papirer på må jeg prøve å skrive litt om hvorfor de delene skal brukes og fordelene med det.

Fikk svar på en mail i dag. Han ser ikke noen problemer i en 4.0l og heller ikke i Dana44 i begge ender. Litt usikker på om han mente det skulle gå fint med den bredden Scout akslingene har eller om han mente jeg burde korte inn. Men jeg spurte jo spesifikt om det ville gå bra. Jeg ba ham presisere akkurat det, så jeg venter spent på nytt svar.

Hvordan er det gjort med bremser bak på din? Er skivebremsene bygget slv, eller er det brukt et kit?

-90 Jeep XJ 4.0
8" heving, 36" Irok

Frode, the member formerly known as FR..

www.terrengbil.com



<i><div align="right">Opprinnelig postet av Frode</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



På min så er det bygd om til skiver bak også.... Kjøpte nye klosser til den for litt siden, og det viste seg at det var fra subaru 1800....

[Bilde: 20978.jpg]
www.omliane.no --- www.TelemarkOffroad.no
Svar
#29
kan ta bilder av hvordan det er gjort, hvis du er intresert...


[Bilde: 20978.jpg]
www.omliane.no --- www.TelemarkOffroad.no
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)