Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hjelp det er mørkt!!
#1
er det noken som har erfaring. med lysprobemer/lysbryter på dodge ram?? 1996 mod.. er kunn hovedlysa som funker.. alt annet er mørkt. men rigler eg på lysbytern så blinker det litt.. alle sikringer er hele..

tlf 97670022
Svar
#2
jepp det er det eg trur. for den har fjusket. måtte slå på og av noen ganger.
går hovedlysa og over brytern da??

tlf 97670022
Svar
#3
All strøm til lysa går gjennom den bryteren. Velkjent problem på 12v, har du uflaks så tar det fyr i den. Kjøp ny (tror selve bryteren er lik på de fleste Dodger fra den tida) Når du monterer den så bygger du også om til relèstyring på hovedlysa. Du kan kjøpe det settet de har på Biltema. Da har du en lysbryter som holder og du får myye bedre lys, trekker du henger med mye parklys så bør du vurdere relèstyring på park-kretsen også.

--
Hvit 2001.5 Dodge 2500 Cummins 4x4, kort hytte og langt plan. Alt utstyr + litt til :-)
Svar
#4
Er nok lysbryteren da ja, ta den ut og se om du ser noe, har hørt at lysbryteren er et svakt punkt da alt av lys strøm går gjennom denne. Prøv å rense den først hvis den ikke er brent, da må du nok bytte den..
TG

Chevy Trucks, lift'em and drive'em!
Svar
#5
jepp skal legge om med rele var en del av planen... vis dessa idiotane kjører all strømmen over brytern....
ja tilog med parkkretsen. . kjøtrt en del med henger. med ca 10-12 perer på parken der og. og er 9 park lys forran på bilen så det blir nokk noen amper ja.

å kofor er det ik 24 volt.... patrolen har da tilog med det..

tlf 97670022
Svar
#6
Desverre har ikke Amerikanerene noen tro på på høy spenning. Selv de store truckene kjører med 12v, for ikke å snakke om bakkenettet med 110v og alt av kabler i lufta. Åssen de har klart å få folk på månen er et mysterium for meg.

--
Hvit 2001.5 Dodge 2500 Cummins 4x4, kort hytte og langt plan. Alt utstyr + litt til :-)
Svar
#7
heheh ja sant nokk d--..
kan da å bygge biler. da med gearkassa på rammen var da en liten glipp da.


tlf 97670022
Svar
#8
var ledningene in på lysbrytern som hadde brendt av.. faen dei bruka 0,75 kabler for?? amatører.. brytern er ok som faen


tlf 97670022
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)