Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
varmeapparat cherokee....
#1
Noen som har litt innsikt i varmeapparatet til Cherokee? Har prøvd å måle meg fram til hvor feilen ligger men får ikke mye utslag noen steder... Motoren går ikke, så ingen blås og fort duggete bil.

Det er strøm på sikringen.
Motstanden ser ut til å fungerer (koblet på batteri og den leder strøm på alle koblingene).
Ikke noe strøm inn på motstanden.

Hvor bør man måle for å finne ut hvor feilen ligger, noen ide?
Jeg ville trodd at det skulle komme strøm ned på motstanden, kan feilen da ligge i selve bryteren? Den ser OK ut, men finner ikke strøm når jeg måler på den heller... Men kanskje strømmen først går til motor, og hvis den er def så blir det ikke spenning på bryteren?

Hva må ev ut for å komme til strømledning til motor, slik at jeg kan sette spenning direkte på motor og teste den? det må vel være 2 kabler (pluss/minus) som går inn i motor, og disse må man vel kunne finne tak i uten å rive ut alt inne i bilen?

John
Svar
#2
Varmeaparatmotoren sitter i 3 skuer i motorromet lit trangt men du kommer til ledningene også så det er bare å prøve å settte strøm på vifta. Vifta ser du under ekspasjons tanken (til venstre i bildet, mener å huske at det er de to grønne ledningene som går til vifta det er en plugg så du kann kople ifraSmile

[Bilde: 31669.jpg]


HJL
<img src='http://www.offroad.no/snitz/uploaded/Herman/mini Jeep.jpg' border='0' alt='user posted image'>
Svar
#3
jeg har hatt samme feilen 2 ganger og begge gangene var det viftemotoren som har tatt kvelden. Den er veldig enkel å bytte (ca 30 minutt) Er ikke sikker på prisen, men jeg tror jeg betalte ca 1200 for ny motor.

Bjørn
Svar
#4
Her er koblingssjema både med og uten AC, så kan du måle før du evnt. river ut viftemotoren.

[Bilde: heaterswitch.jpg]

512TR

"There is only ONE true American sportscar...the JEEP" -- Enzo Ferrari
Svar
#5
Takk for hjelp så langt!
Ikke noe liv i viften så den har nok tatt kvelden da ja.

Men er det noen som vet om en nyere vifte vil passe? Kan få tak i en brukt vifte til en 99 mod diesel. Men greit å vite om den vil passe. Antar at de er noe forskjell, men kanskje noen som vet sikkert?
Svar
#6
Fikk til slutt dradd ut viften, 91 mod bil har kompressoren til bremsekraft forsterkeren liggende foran viften så man må holde den til siden for å komme til... Ikke helt enkelt, trangt som faen.

Viften var helt død, men etter en omgang med elektrospray på selve motoren så startet den. Tok også å smurte opp akslingen på topp og bunn, så nå maler den som en katt. Like jæ... å få den inn igjen som ut (uten denne kompressoren så tar det nok ikke lange tiden...), men nå blåser det heldigvis varmt i bilen :-)

Takk for hjelpen!
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)