Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hjelp meg med blandingforhold!
#21
folk godt tomme for idér? hørt at hvis den ene skruen skrus ut til den begynner og harke og litt tilbake, bruker den mindre bensin.. men noen som vet hvem skrue dette gjelder? er to stk i front av gasser.. lurer på om det er den til venstre når man står foran.. kan dette stemme? [Bilde: wtf.gif]

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#22
Det er latterlig....en hayns koster en brøkdel, om du er medlem i Amcar spør du om å få tilsendt kopier av det som har med gasseren å gjøre fra deres biblioktek. Kanskje den 1000lappen like gjerne blir billig om du ikke får ned forbruket, men skjønner ikke at du klager, kjerra er utgått på dato å mskinen er sliten, noe må den få bruke.

Mvh LCL

POWER TO THE PEOPLE
Svar
#23
Kjøp en håndbok.

Mvh LCL

POWER TO THE PEOPLE
Svar
#24
var en tur på Aarnes i dag og kjøpte oljefilter til automat'n.. spurte etter håndbok.. det måtte bestilles og ville koste ganske så mye oppunder 1000kr.. så nei takk..

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#25
klart.. men motoren er fin den.. har skjekket ganske mye! forgasseren er rett og slett sliten!! denne type forgasser går dass på tomgang, og bruker mye bensin [Bilde: wink.gif] så derfor skal jeg få justert den jævla skruen.. nei er ikke medlem i Amcar..

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#26
Bilen din burde ikke bruke mer enn 1,2-1,4 når MS Rambalder får ut 1,6-1,8 på småkjøring og rundt 2 på langkjøring med 38''

har 2 port holley på min



Ikke bare idrettsstjerner driver med høydetrening....
Svar
#27
Men er det noen som vet noe om vakumslangene da? har 4 slanger som er låst/stripsa igjen.. er 2foran og 2bak.. aner ikke hvilken plass som er riktig.. [Bilde: fish.gif]

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#28
..så var det den boken igjen da [Bilde: wink.gif]

Mvh LCL

POWER TO THE PEOPLE
Svar
#29
lurer på om de har boken på amerikanske bildeler i halden.. kan få kjøpt den der.. bare det at det er en gasser fra aspen. trur ikke den er 100% lik orginalen? men hadde vært fint om noen viste det da..

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#30
Du kan jo forsøke Automobilia i Oslo, de har det største utvalget i bil-litteratur her i landet. Eller Amazon.com? bøker er jo toll og moms fritt. Har du forresten lest PM jeg sendte deg?

--
Hvit 2001.5 Dodge 2500 Cummins 4x4, kort hytte og langt plan. Alt utstyr + litt til :-)
Svar
#31
Han er en privatperson ja, men som de fleste i amcarhobbyen så er han meget hjelpsom + han er den som kan mest om A-body MoPar her i Norge. Om en ringer og presenterer seg på en ordentlig måte så er sjangsene for å få hjelp ganske stor. Om ikke så får en jo bare nei.
Hvis du heller vil brenne av noen penger på et verksted så kan du ringe til Magnus Motor og spørre etter Kjell Magnussen, er også gammel MoPar-mann som fikser det meste.

--
Hvit 2001.5 Dodge 2500 Cummins 4x4, kort hytte og langt plan. Alt utstyr + litt til :-)
Svar
#32
ja den fikk jeg.. men hvem er han? om han er en privat person ville det kanskje vært rart om jeg bare ringte? [Bilde: wtf.gif]

~~74mod Dodge Dart Swinger 2d HT~~
Svar
#33
hei! hør her.... co-skruene blander KUN bensinforhold på tomgang! de har så lite å si når du kjører vandlig(mer gass enn tomgang), at du kan skru på de til du ser grønt, uten at det har noen innvirkning på ditt bensinforbruk! saken er at du må justere størrelsen på hoved-dysene! de ligger inni forgassern! sansynligvis er forgassern din utslitt! lite/lav fortenning kan også gi høyt forbruk!

min w250 ram på 2.5t,med litt trimma 318 brukte rundt 2 liter på mila blanda, og 1.7 på langkjøring. en 318 bør ikke bruke mer enn litt over literen på langkjøring i en personbil! stå på!

jeg skulle starta med å bytte plugger(bp5es?),rotor, fordelerlokk og kabler,samt bytta olje! husk at det er vanskelig å høre om en v8 ikke går på alle!
Daniel Krüger -

Y61 patrol godkjent m BMW M57 204hk/410nm

Dodge ram W250 crew cab - restaurering m/ motorbytte pågår. Nissan 2.8TD, 4L80E
Svar
#34
Riktig som dodge skriver, det andre dere driver med er bare tull. Og hvis du ikke har en lambdamåler, eller en annen form for avgassmåling vil du bare kaste bort tid. Det går ikke an å få til dette med "en halv omdreining her, og en halv omdreining der", du må ha noe å måle ut i fra. Optimalt blandingsforhold er 14,7:1. (14,7=luft, 1=bensin).
Kjøp deg en enkel lambda måler fra torshov bilrekvistia for eksempel, og bruk en bosch lambdasonde som virker fra 0-5 volt. (f.eks fra volvo)
da vet du hele tiden når du har lambda 1, d.v.s 14,7:1.
Svar
#35
Jeg hadde en 78 mod. Dodge Aspen med 318 motor. Det var ikke mulig å få den under 1.5 liter på langkjøring engang. På småkjøring lukta jeg på 2 liter hele tida. Med horn i panna var ikke 2.5 liter umulig å få til heller.

Jeg bytta hele tenningsanlegget, men det hjalp ingenting på forbruket. Men den ble en anelse sprekere.
'88 lang Paj. 2.5 TD 31x10,5-15 Brøytebil.
'91 lang Patrol 2.8 TD 265/70-16 Min bil.
'93 Subaru Legacy 2 liter. Konebil.


<b>Murphys lov: alt som kan gå galt, går garantert galt.</b>

www.bruktbildeler.com
www.autodb.com
www.finn.no
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)