Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rulleomkrets på 31"
#1
Noen som vet rulleomkretsen på 31x10.5/15 dekk? Skal putte på slike på XJ´n til våren og må kartlegge evt. behov for å justere speedometeret hvis rulleomkretsen overstiger 5%-avviket.
#2
Rulleomkretsen er lik pi ganger diameter. For et 31" dekk vil det si ca 3.1416*31=97.39 Dette blir i tommer. Er du ute etter cm så ganger du med 2.54

Ellers så er det ikke alltid dekkene har den diameter som står på dem. BFGoodrich oppgir faktisk
#3
Takker. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
#4
Mål hatigheten på bilen med GPS for å få korrekt hastighet. Jeg byttet fra 215/75-15 til 31" uten å bytte speedo drev. Den viser nå 2-3 km/t for lite og det synes jeg er greit nok.
#5
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Mål hatigheten på bilen med GPS for å få korrekt hastighet. Jeg byttet fra 215/75-15 til 31" uten å bytte speedo drev. Den viser nå 2-3 km/t


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)