Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teknisk reglement for 2004
#1
Teknisk reglement er nå oversendt webmaster hos www.bilsport.no for utleggelse. På grunn av stort arbeidspress kan det ta noen dager før sidene oppdateres.

For å korte ventetiden, har jeg midlertidig gjort det tilgjengelig på denne adressen: http://home.chello.no/~lightfoot/2004/tekn...kn_biltrial.htm

[Bilde: nbf_logo.gif]
Ferdighetsseksjonen
v/Arne Johannessen
tlf. 908 45 664
#2
Takk, vi tar gjerne tilbakemelding om eventuelle andre skrivefeil.
Jeg fikk nettopp meling fra webmaster på www.bilsport.no om at den offentlige utgaven legges ut i uke 4.

Endret av - NBFs Ferdighetsseksjon on 06 jan 2004 11:01:16
#3
Heisan

Hyggelig lesing for min del (original)

Ville bare hinte om en liten skriveleif...

6.4 Stoler
Stol skal ha høy rygg og være sikkert fastmontert. Dersom stolen er montert på glideskinner, skal begge skinner ha sikring som forhindrer forskyving av stolen. Stor beregnet på konkurransekjøring med uttak for 4-punktsele anbefales.



...Stor beregnet på....

Hilsen Sven Arne
#4
Et par små spørsmål med tanke på original klasse :

Kan ikke se at det er forbudt, men tillates det å lage åpninger i karosseri mellom støtfanger og grill for å komme ut med feste til vinsj/towbar ?
Tanken var å ha et tversgående 60x60 rør stående over støtfanger (og foran grill) og som da er festet bakover i hver rammevange. Denne vil ikke stikke utenfor bilens lengde. original støtfanger blir selvfølgelig på plass.

Hvordan bør man lage skillevegg mellom passasjerkabin og rom der bensintank er plassert, hvor høy og eventuelt hvor langt bakover ?

Blom - 1990 Hilux X-cab
[Bilde: AvatarBlom.jpg]
- 4" Procomp hevesett, 33x12,5x15 Procomp MT, skjermbreddere, Warn X8000i på multi mounts
- Suki LJ80 med 29" Super Swamper TSL/SX, ureg skogsbil
#5
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Kan ikke se at det er forbudt, men tillates det å lage åpninger i karosseri mellom støtfanger og grill for å komme ut med feste til vinsj/towbar ?
Tanken var å ha et tversgående 60x60 rør stående over støtfanger (og foran grill) og som da er festet bakover i hver rammevange. Denne vil ikke stikke utenfor bilens lengde. original støtfanger blir selvfølgelig på plass.<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
Det er selvfølgelig ikke mulig å ta med alle slike eventualiteter i et regelverk, men i utgangspunktet er det ikke tillatt å gjøre andre endringer enn det som er omtalt i regelverket.
Forhold som ikke vedrører sikkerheten eller kan gi konkurransefortrinn vil vurderes av teknisk kontrollant, men jeg kan ikke forstå at dette skulle by på problemer.
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Hvordan bør man lage skillevegg mellom passasjerkabin og rom der bensintank er plassert, hvor høy og eventuelt hvor langt bakover ?<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
Dersom skilleveggen knekkes over tanken slik at det ikke kan renne drivstoff direkte inn i førerrommet, uansett hvilken vinkel bilen ligger i, er det greit. Er tanken flyttet, skal det være tett lokk og enveisventil på utluftingen.

[Bilde: nbf_logo.gif]
Ferdighetsseksjonen
v/Arne Johannessen
tlf. 908 45 664
#6
Ser nå at uttykket "hjulhus" kan gi rom for misforståelser.

Opprinnelig var forslaget i Modifisert å ikke tillate endring av hjulbuene overhodet, men vi synes dette ble litt for strengt.

Det tillates å gjøre innerskjermen dypere, slik at dekket ikke tar i ved diagonal fjæring. Det tillates også å lage skjermutbyggere slik at dekket fjærer inn i hjulhuset, istedet for å ta i hjulbuen.

Det tillates IKKE å skjære hjulbuen jevnt med innerskjermen. På enkelte bilmodeller ville man da kunne fjærnet størstedelen av skjermen.

Håper dette forklarer hvordan vi har tenkt. Vi prøver etter beste evne å få til en ordlyd som ikke gir grunnlag for alternativ tolkning, men det viser seg at dette ikke er så lett bestandig.

[Bilde: nbf_logo.gif]
Ferdighetsseksjonen
v/Arne Johannessen
tlf. 908 45 664
#7
I MODIFISERT sier regelverket under karosseri at: "-hjulhus tillates forandret i bredde og lengderetning",vil det da si at det ikke tillates å forandre hjulhus i høyderetning for å få plass til større hjul? -er da alternativet å heve karosseri for å få plass til disse?
Er nemlig litt kjukk i hue når det gjelder regler og sånn,så jeg spør deg pent om å forklare dette for meg<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Er forresten betegnelsen hjulhus ment til å være innerskjerm eller hjulbue? hvis jeg bare skjærer hjulbuen av jevnt med innerskjerm,så holder det for meg? -Er jo hvert et forsøk å spør!

synes forresten du/dere i NBF gjør en god jobb,er nok ikke lett å holde denne saueflokken innenfor lovverket.(Smisker litt på slutten her,jeg)<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
#8
Takker for svaret ditt,greit å få det bragt på det rene.

jeg skal gi mekanikerne mine beskjed,det var de som lurte,
skjønner du du<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)