Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bakbrems som hogger
#1
Dreier seg altså om en 1986 Cherokee XJ. Virker som det skjer når det har vært vått... nå er de blitt sånn igjen. Det var akkurat det som skjedde da jeg knuste kardangen min, dreiv og dro i brekket mens jeg kjørte sakte bortover for å prøve å få det til å gå seg til... <img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle> Fikk tips av Ronny om å file skoene runde i hjørnene, gjorde det og alt var fint. Helt til i dag, nå er de plutselig sånn igjen (regna i går).

Noen som har noen tips? Er litt nervøs for sperra mi, lurer på om den kan finne på å hogge til, og dermed ryke litt stikkaksler osv... hadde jo vært gøy.

Beste løsning er kanskje å bytte bremsesko? Er det grusomt dyrt?

Endret av - amund on 08 sep 2003 18:23:47
#2
Det skal vel MYE til for å knekke en stikkaksel bak!! da ville jeg hvert mer bekymret for sperra!!



Let`s go Offroading <img src=icons/JeepXJ2.ico border=0 align=middle>
#3
Tja... tenkte på hvis det ene hjulet plutselig låser seg (som skjer når det "hogger"), hvis sperra da finner på å låse med et smell mens det andre hjulet har god fart på tørr asfalt... kan nok skje uting da. Den bakakselen min er jo ikke akkurat i volvodimensjon heller <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle> (Faktisk så bruker Volvo 240 Dana 30 bak, som er samme som sitter foran i min... moro?)

Endret av - amund on 08 sep 2003 18:33:24
#4
Hiluxen min er også sånn at den bremser noe sinsykt bak (virker sånn i hvertfall) når det er vått ute. Har finni ut at dette blir borte når jeg får bremsa litt forsiktig og skivene foran blir tørre.

Og stikkakselene som sitter på 240'n ryker de også.....har knekt noen av dem...heheh

2001 Hilux 33-12.5-15
2" bodylift, Ironman

Endret av - massey on 08 sep 2003 19:43:39
#5
Min er sånn den også Amund. Men bare når den har stått en ukes tid. Første bremsingene da så bare hogger den til helt dønn. Bruker å legge an brekket litegrann mens jeg kjører, og da blir det som regel bra.

-Raymond
-88 Jeep YJ 258" 33" BFG MT 4" Procomp 7" Warnflares
-Suzuki 420 Hjemmemekk Edition. 400/70-15,5 Skogstraktorhengerhjul
#6
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Bruker å legge an brekket litegrann mens jeg kjører, og da blir det som regel bra.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Det var det jeg prøvde på da kardangen min røyk! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Men så var jeg i lav og sto stille, og så var den sannsynligvis i ferd med å ryke uansett pga. manglende diffbremsolje (i følge Hoelern, som har eksperimentert med varierende mengde LSD i olja som mekaniker i Camaro cup - hvis han ikke hallusinerer <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>)
#7
Amund du kjører amerikansk.
Dette problemet har jeg også. Spessielt når bilen er kald, og det er vått ute. Bruker å pumpe pedalen en del ganger før Take off. Men kompis av meg hadde dette problemet på en Chevy Pick upp. Problemt der var at skoene var montert feil vei.

Å kjøpe nye bånd og monterings sett er ikke store utgiften. Ta noen telefoner til de forskjellige amcar forhandlerne, og du får sikkert en god pris.

Hvorfor må det være så stort??? I så fall må det være en Subb!!!!
#8
Ser ikke ut til å spille noen rolle om de er slitt eller nye.
Skiftet sko bak på grunn av det, men var akkurat samme med nye.

Det er et problem på mange tror jeg, har i allefall lest litt om det, og mange klager over det samme.

Men det stemmer som massey sier at etter et par oppbremsinger er det iorden.

Mener du at du røyk en aksel på grunn av det??
#9
Njanei, jeg tror den hadde ryki før eller siden uansett. Jeg kjørte diffbrems uten diffbremstilsetning i olja, regna med at lamellene var utslitt uansett. Det var de ikke, den funka veldig bra. Jeg dreiv og holdt i brekket for å subbe på den bremsen som hogg da det sa knekk baki der, da knakk det tenner av alle de minste tannhjula i kardangen.
#10
Men nå har du fått vekk de tullete småhjulene. Trenger ikke de hverken bak eller foran. Bedre m autosperrer [Bilde: rock.gif]
#11
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Men nå har du fått vekk de tullete småhjulene.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Det er sant! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> Men jeg liker ikke at bremsene hogger likevel... særlig hvis jeg driver og trialer veldig sakte så låser hjulet, og når jeg slipper opp bremsen igjen smeller det noe forferdelig i drivverket, da er det spenn i drivverket som bremsen plutselig slipper opp liksom. Låter ikke bra. Men kanskje jeg får sjekke om skoa sitter feil eller noe, høyresiden virker som den er helt ok.
#12
Hoi! Har du sett at hjulet virkelig låser??

Hvis ikke er det NO-Slip'en din som slipper på den ene siden! Det skal den jo når det trengs. Det knakker til noe skikkelig vakent når du kjører sakte og har forskjellig hjulspenn. Spesielt på den ene siden av en eller annen snodig grunn!





Endret av - jeep_ch_ltd on 09 sep 2003 19:26:13
#13
Låser, ja! Men det skjer ikke før jeg nesten har stoppa. Låser på tørr asfalt til og med. I 2wd høy smeller det ikke, men når jeg f.eks. kjører nedover i drive og 4 lav og holder bilen på bremsen, dvs. bremser og så slipper opp, så stopper hjulet før resten av bilen, og når jeg slipper bremsen spretter hjulet framover igjen pga spenn i forhold til forakselen tenker jeg. Låter grusomt.
#14
Jepp! Skal ikke påstå noe annet enn bremser da.
#15
Hva slags bakaksel har du?
#16
D35
#17
C-clip?
#18
Nope
#19
Prøv å juster inntil bremsene selvjusteringen virker ganske sikkert ikke.
Kan jo henne du må ta av tromlene for å gjøre det men hvis du da fjerner
slitekanten i trommelen samtidig får du lagt til litt ekstra før trommelen
butter i bånda


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)