Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Dette måtte bare skje. Jeg besøkte Tore, og vips så ble jeg også 4x4 frelst.
![[Bilde: Toyota%20Hilux(2).jpg]](http://www.offroad.no/snitz/uploaded/muddyman/Toyota%20Hilux(2).jpg)
Regner med at det blir body lift etc etter hvert som tiden går.
Kurt Mikalsen
Innlegg: 2,825
Tråder: 188
Ble medlem: Jul 2002
Omdømme:
0
Fin bil, men så fryktelig lav ut <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>
Hvilken topp er det på den, meget fin og smekker, amerikansk ??
Kan anbefale Procomp 4" sett...<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>
Barfot
1990 Hilux X-cab
- 4"Procomp, 33x12,5x15 Procomp MT, skjermbreddere
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Takk for tipset, bilen er orginal. Toppen kan være grei nok. Det eneste jeg vet om den er at den har vært der siden bilen var ny. Bilen er 1994 mod, og har bare rullet 108000 km. Turbo og intercooler er ettermontert. Fikk med en del dekk og felger, så vi får se når jeg begynner å jekke den opp.<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>
Kurt Mikalsen
Innlegg: 2,424
Tråder: 44
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
Gidder du å knipse et bilde av intercoolermonteringen?
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Dere må tro jeg er gal, men jeg har kjøpt den usett.<img src=icon_smile_shy.gif border=0 align=middle>
Skal hente bilen den 9/9. Står i Hønefoss. Men den er min nå.<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
Skal selvfølgelig få knipset noen bilder av de bortgjemte herlighetene.<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>
Kurt Mikalsen
Innlegg: 2,424
Tråder: 44
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
er litt nysjerrig serru...sikler litt på kjøler til min hilux
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Noen som har en adresse til noen steder der jeg kan finne hevesett etc ?
Kurt Mikalsen
Innlegg: 2,825
Tråder: 188
Ble medlem: Jul 2002
Omdømme:
0
Ta kontakt med BG Nor på f.eks. vinsj.no eller kanskje søk under medlemmer etter "Hoelern" eller "Stig" så finner du de rette folkene.
Kikk på hjemmesiden min, www.mb.no, så ser du hva et slikt 4" skikkelig hevesett består av, bilder av montering bla.
Det er flere muligheter å komme opp i luften, spørs bare hvor høyt du vil og hva intensjonene er med hevingen.
Fort lett å bli bitt av basillen, så det ene trenger nødvendigvis ikke utelukke det andre.
F.eks. hvis du vil ta det litt rolig i begynnelsen, så kan du sette på et 2" Ironman sett (OME leverer også) og vil du enda litt opp senere, kan du etterpå også sette på et 4" Procomp sett uten at delene til 2" ironman har blitt kastet ut vinduet.
Noen har fått godkjent både 35", 36" og også opp til 37" dekk, men går du over 33" bør du kanskje vurdere å forandre giring i akslene.
Du har jo turbo på din, så det er mulig at 35" går rimelig greit, men min med original motor og 33" er rimelig slapp i fisken.
Med 35" bør du absolutt velge 4" sett og jeg tror bare 2" blir for knapt selv for 33"
Barfot
1990 Hilux X-cab
- 4"Procomp, 33x12,5x15 Procomp MT, skjermbreddere
Innlegg: 2,424
Tråder: 44
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
Jeg har 2" ironman + 2" bodylift på min 2001 modell og med -13 innpress på felgene subber 33 tommer akkurat litt i skvettlappfestet, men jeg tror dette går bra på litt eldre modeller.
Minimum for 33 tommer hjul er 3" total løft
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Jeg vil være moderat ang heving, men ønsker litt mere bakke klaring.
Det er mange fine hevinger å se på, så jeg vil bruke litt tid på å finne det som passer meg best.
Kurt Mikalsen
Endret av - muddyman on 30 aug 2003 10:47:49
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Godkjenning av dekk dim.
Ønsker å sette 33/12,5x15 på Hiluxen min, men dette hadde ikke jeg veta meg fra Toyote norge selv om jeg skulle fremskaffe dokumentasjon.
Toyota Norge er ikke mye imøte kommende.
Dette er svaret jeg fikk fra dem:
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>Viser til din henvendelse vedrørende din Toyota Hilux.
Vi kan godkjenne 31x10,50R15 dekk.
Godkjenning for hevesett må må du få fra leverandøren.
Toyota Norge AS kan kun godkjenne det vi selv leverer.
Det er altså din dekk-/felgleverandør som må fremskaffe
godkjenning som aksepteres av Biltilsynet.
Med vennlig hilsen
TOYOTA NORGE AS
Kundesenteret
Heidi Syvertsen<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>
Kan noen hjelpe ?
Kurt Mikalsen
Innlegg: 2,424
Tråder: 44
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
Oi..det var da voldsomt så hjelpsomme de var<img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_angry.gif border=0 align=middle>
Hør med Arctic trucks eller BGNor
Skal selv godkjenne min med 33 12,5 15 etter hvert.....
Innlegg: 1,240
Tråder: 68
Ble medlem: Dec 2002
Omdømme:
0
sett på hjul og breddere, forsikre deg om at det ikke subber noe sted, og kjør inn på biltilsynet. Drit i dokumentasjon, det er kun et standardsvar de alltid kommer med, si at toyota ikke er imøtekommende, og håp det beste. Du har i hvertfall ingenting å tape, og jeg tør våge å påstå at i hvertfall godt over halvparten av bilene som er bygget om og godkjent med 33 eller større er godkjent UTEN dokumentasjon fra importøren. Jeg kjenner i hvertfall ingen som har fått tak i noe godkjenningspapirer på landcruiser-ombygginger, men det er jo mange av de allikevel da som er godkjent med helt opptil 38x14,5" uten papirer.
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Hoelern !
Sier tusen takk.<img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>
Skal stikke innom senere.
Kurt Mikalsen
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Nå har jeg henta bilen, og det ble en liten opplevelse skal jeg si dere. Møtte selger på Gardermoen, og besiktiget bilen. Alt vel, og bega meg til Drammen en tur før jeg kjørte MANGE mil nordover. Takket være Turboen og Intercooleren, så kunne jeg bruke 5 giret stortsett hele veien.
Fylte diesel på Heimdal utenfor Trondheim, og gav meg i kjøringa igjen. Men så fikk jeg motortrøbbel og det i to av de lengste tunellene like nord for Trondheim. Motoren ville ikke yte noe, og stoppet til slutt. Jeg måtte bare svinge inn på disse avkjørselene inne i tunellene og prøve å finne ut av det. Etter mye om og men, så fant jeg ut at det var vann i dieselen jeg fylte på Heimdal. Jeg dreina filtret, og motoren gikk som ei klokke etter dette.
Tok et par bilder av det som er under panseret.
![[Bilde: 09190001.jpg]](http://www.offroad.no/snitz/uploaded/muddyman/09190001.jpg)
Turboen pumper luft til motoren gjennom Intercooleren som ligger forran radiatoren.
Fikk også med en del dekk og felger. Felgene som ligger fremst er av 15" typen og kan huse noe heftige greier...Og de er ikke tilsalgs.
Kurt Mikalsen
Innlegg: 476
Tråder: 34
Ble medlem: Feb 2003
Omdømme:
0
Heldig du som har vifte og kjøler! Skulle hatt en sånn på min 86<img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Hvor mye slakke i rattet skal det kunne være?
Jeg føler det er litt for mye. Må ratte litt ekstra når jeg kjører på rett vei. Er det hjelpesnekka mi?
Lukter litt på ARB diff sperrer forran og bak....
Kurt Mikalsen
Innlegg: 63
Tråder: 10
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
På min 94 Hilux er det ingen dødgang eller slakke i hvert fall. Her er styringen kontant og konstant. Dette bør du sjekke ut...
Innlegg: 150
Tråder: 13
Ble medlem: Apr 2003
Omdømme:
0
Flotte bilder, Kurt!
De felgene kan huse litt av hvert! Jeg må bytte hjelpesnekka og parallell-staget på KC'en nå. For mye slakk.... <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle> Kan være det samme på din!
Turbo/IC monteringa så strøken ut <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>. Har du K&N luftfilter i boxen?
Hvis du lurer på godkjenning, så bare ring meg, eller les på Nissan forumet!
Fant du ut av den stussen på innsuget<img src=icon_smile_question.gif border=0 align=middle>
Tore Johansen
1993 Nissan King Cab 2.5TD
Innlegg: 105
Tråder: 13
Ble medlem: Aug 2003
Omdømme:
0
Her er mere...
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Flotte bilder, Kurt!
De felgene kan huse litt av hvert! Jeg må bytte hjelpesnekka og parallell-staget på KC'en nå. For mye slakk....
Når det gjelder dekk, så står det 30x10,5x15 på bilen nå. Som dere ser, så skulle det være rom for en økning her.
![[Bilde: 09220006.jpg]](http://www.offroad.no/snitz/uploaded/muddyman/09220006.jpg)
Sjekka styringa mi, og den er nok mere presis enn jeg trodde, men har mistanker om at spissinga ikke er helt korrekt da bilen "vandrer" lett fra side til side.
Har ikke K&N luftfilter i boxen, men det får komme senere. Turboen og IC´n er montert av GIK på Kongsberg. Joda sikkelig arbeid de gutta har gjort.
Kurt Mikalsen
1995 Hilux 2,4TDi
|