Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekk og Felg??
#1
Hei!

Har akkurat kjøpt meg en Mitsubishi Pajero 2,5GLS 92mod lang type. Har lyst på noen feite felger og dekk til denne bilen. Hvor kan jeg få tak i det? Er det muligheter for å heve denne bilen uten at det blir avsindig dyrt for å få plass til enda mer dekk og felg???

Håper noen med erfaring på dette området kan svare meg?

Takk!

Hilsen Kai [Bilde: wtf.gif]
#2
Bytt til Dobbinson spiraler bak og nye torsjonstaver foran, gi r deg 2" løft og plass til 33"X12,5"X15" på 8" X 15" med -22 innpress. Du kan da event beholde org støtdempere. en fordel hvis du har innvendig justering av støtdemperene.
4X4 Butikken har Dobbinson og Ironman til Pajeroen, eneste å anbefale er å få målt lengden på Torsjonstavene forann, det er 3 forskjellige lengder avhengi av modell og år(går litt på kryss av hverandre), så for å være på helt sikre sia så ta et kontrollmål.
Det er sikkeret billigere måter å få heva bilen noe men vil heller anbefale deg å legge litt i det. Kjøp et sett som er til bilen, vil også være enklere for å få enkeltgodkjent hos BT senere.
#3
Vet nesten ikke om jeg tør å svare men går ut i fra at disse bilene har spiralfjærer. Stemmer det har jeg driti på draget og det blir sikkert ikke siste gangen. Mvh Odd.

Stopper bare for tog og elefanter!
#4
[Bilde: biggrin.gif][Bilde: smile.gif][Bilde: biggrin.gif]

Lat at grinda....kyra frys
www.pajeroteam.com
#5
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Jeg har ikke mye erfaring selv men den billigste løsningen er å stramme opp torsjonsstavene og å montere lengre sjakler bak. Felger og dekk får du jo hos nærmeste forhandler. Hvis du "blar" litt tilbake på denne siden vil du finne masse om dette temaet. Mvh Odd.

Stopper bare for tog og elefanter!

<i><div align="right">Opprinnelig postet av Buhund</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

<font size="5">lengre sjakler bak ???</font id="size5"> nå må dere slutte å tulle her da, gi mannen et seriøst svar !!

Lat at grinda....kyra frys
www.pajeroteam.com
#6
Fjallasport er svindel! 80000 for litt styling, to spiralfjører og et sett med store dekk... Jeg tar ikke mer en halvparten hvertfall... [Bilde: wink.gif]

- Kan det berges, står du ikke hardt nok fast..!
#7
Jeg har ikke mye erfaring selv men den billigste løsningen er å stramme opp torsjonsstavene og å montere lengre sjakler bak. Felger og dekk får du jo hos nærmeste forhandler. Hvis du "blar" litt tilbake på denne siden vil du finne masse om dette temaet. Mvh Odd.

Stopper bare for tog og elefanter!
#8
en kan jo levere den til fjallasport.no da, det er ikke så dyrt .

en kan oxo reise til bgnor og kjøpe lengre fjører, en annen type torsjonstag.. og felger dekk har de der til bra priser.

8x15 med rundt minus34 innpress og 32x11.5-15 ser veldig bra ut påde bilene

Lat at grinda....kyra frys
www.pajeroteam.com
#9
Ci service i Bergen har dekk til ein rimelig penge 55203700.. E du heldig, får du 33" heilt ned til 4000,-

97 15 49 87, Jon Svår
http://www.offroad.no/snitz/topic.asp?TOPIC_ID=9150
Eg e med, stå på, GJE GASS!!
#10
Tusen takk for god tilbakemelding! Nå vet jeg i hvert fall litt om merker og hvor jeg kan søke hjelp... Jeg bor i Bergen, og kan bare si... Det er ikke bare bare å få tak i "fete" dekk til denne bilen. Har enda ikke funnet noen som har peiling!!!???

Blir bilen helt jævlig å kjøre med på vanlig vei, eller går det greit hvis du hiver på litt solide dekk???

KaiBig Grin


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)