Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Heving av pajero`n
#1
Hører dere snakker om båtruller når dere hever bilen, men er det bra over tid eller....er det noen bedre forslag. Vil heve bilen så pass mye at jeg slipper å bygge om på div.
#2
Trail Master 3" Bodylift-kit til en Nissan Pathfinder levert fra 4x4 Supply Drammen, dette brukte jeg på min..

Regner med å få litt pepper igjen nå, men tenk deg at et eller annet skjer, og Biltilsynet og Forsikringsselskapet kommer for å titte på, da er nok båtruller og Hockey-pukker en litt ugunstig sak vil jeg tro..

Men det er nå min oppfattning da..
Mvh: www.jeepir.com
#3
Båtruller og hockeypucker er vel mest brukt til rene offroadbiler vil jeg tro. Bilsildtrynet ekke særlig imøtekommende viss de oppdager at du har d på din vei-bil [Bilde: wink.gif]

Trondhjemmer i eksil.
Team Gnu.
#4
Min mening om båtruller og ishockey pukker er jo litt gennerelt da..

Blir disse putta på en bil som "kun" skal gå i skogen er vel dette rimelig greit, men skal den i samme åndedrag kjøre på vanelig vei, synes jeg at dette er skikkelig fy - fy..!!
#5
Hva var prisen på hevesettet? Hvor store hjul kan jeg ha viss jeg hever 35mm.
#6
Ser du på min V6 3000 Eci, målte vi før Bodylift-kit og modifisering, tror at 33" 12,5 går greit.. [Bilde: Pajero2.jpg]

Husker ikke pris på settet fra 4x4 Supply Drammen, så det er nok best å ta en aldri så liten telefon ned dit, så får du også beskjed om dette passer, eller burde passe akkurat din bil.. <img src=icon_smile.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile.gif border=0 align=middle>

Mvh: www.jeepir.com
#7
keiko: Om du sjekkar opp prisen, kan ikkje du fortelle det til oss andre også.

Kanskje eg skal gå vekk i frå ideên om båtrullheving eg med då ja. Bilen vert no egentlig brukt mest på veg...
#8
Dere skal få prisene så snart det lar seg gjøre. Nå mangler jeg kufanger, har fått tak i winsj.
#9
<BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>Sitat:<hr height=1 noshade id=quote>
Hva var prisen på hevesettet? Hvor store hjul kan jeg ha viss jeg hever 35mm.
<hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>

Du kan sette på 33", strengt tatt trenger du ikke heve den for å sette på hjul i denne dimmen, men med 35mm slipper du å kutte noe og du vil få litt ekstra plass for flex - dessuten ser det jo unektelig mye bedre ut med litt luft mellom hjulbuen og dekket!

Jeg har hevet min 35mm med aluklosser (fikk et mekanisk verksted til å lage opp 10stk for meg - 750kr) og satt på 33" - har ingen subbing (har riktignok fjernet endestykkene på fangeren foran), i tillegg har jeg byttet sjaklene bak til noen som er kraftigere/lengre for å løfte baken litt også (2"). Ja, den er litt høyere bak nå og peker litt nedover med nesen, men det ser veldig mye bedre (pg riktigere) ut enn når den henger med rumpa! Ser mye mer aggresiv ut, som en dragster på steroider! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Tror du kan slå fra deg tanken på å sette på noe større hjul på en '85 2,6l - da må du ta en høyere bodylift (noe som gjør jobben mer omfattende for det er en del ting som må gjøres pga nye avtander), den vil bli for dau med standard axle gear ratio'en (sorry kjenner ikke den norske terminologien) som sitter i, tror det både koster litt og er litt jobb å bytte. Dette er det andre som vet mer om, det var bare den tilbakemeldingen jeg fikk fra Lloyd på 4x4wire da jeg gjorde litt research for en tid tilbake.

mer om heveing av Pajero'er - sjekk disse:
http://www.offroad.no/snitz/topic.asp?TOPIC_ID=3445
http://www.offroad.no/snitz/topic.asp?TOPIC_ID=3699

Endret av - simensays on 27 sep 2003 13:30:06
#10
Jeg sjekket prisen på 3" Trailmasterkit'et hos 4x4supply før sommeren, det er ikke tilgjengelig et spesefikt sett til Pajeroen, men de selger visstnok ett som er til Terrano eller noe som skal passe. Prisen jeg fikk oppgitt da var på ca 1600 hvis jeg ikke husker helt feil (hos Stolen kom det på ca 2200,-).

Endret av - simensays on 27 sep 2003 13:29:30


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)