Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clutchen frir ikke
#1
Hjelp!!! Clutchen på min 300GD frir ikke, noen som har peiling på hva som er galt????
Pedalen går som vanlig, mulig den er lidt lettere å trø inn en vanlig.
#2
Nå har jeg luftet og åpnet begge sylinderene uten at klutchen frir. Dersom det er lekasje i en av sylinderene bør det vel være den øverste siden det ikke forsvinner bremseveske. Noen som har forslag til hva annet det kan være??

Jeg hadde ikke trykkpumpe når jeg luftet, fikk en kamerat til å trykke inn clutchen mens jeg åpnet lufte skruen.
#3
Er det hydraulikk olje som skal brukes her eller er det bremseveske??
#4
Bremsevæske..
#5
Det skal brukes bremsevæske både her og i reservoarene til sperrer
#6
Finner ikke bildene jeg tok av lufteprosessen, men her er en side som omhandler alt du trenger...

http://www.clubgwagen.com/gtech.php?pageTi...sid=item&tid=36

Clutch helt på bunnen.

På mekonomen har de et luftesett som er genialt enkelt. Du skrur en slange på ventilen på reservehjulet, andre enden av slangen er festet til et lokk som passer rett på væskebeholderen til clutch/sperre/bremse. Skru opp nippelen, skru på lokket, skru på ventilen og psssssjt, du har luftet. Pass deg for å få all væsken opp i ermet, og ha noe klart til å fange opp sølet. Kjør gjennom noen ganger for å få renset godt opp.

Det kan hende at en av sylinderene lekker, og da bør du få deg et rep-sett. Har ikke gjort dette selv, men det skal visstnok være enkelt.

300GD STT 33"
#7
takker og bukker, Den ble slik over natten. Jeg skulle kjøre på jobben i dag da jeg oppdaget dette.
#8
Lufte clutchen!!!
Skal rote fram en bruksanvisning seinere i dag

300GD STT 33"
#9
Det kan være intern lekkasje i en av sylinderne, da vil du ikke se bremsevæske lekke ut, og det vil ikke minke i beholderen.

Ta av mansjetten på øvre sylinder for å se om det ligger bremsevæske i denne.

Hvis pakningene inne i en sylinder er defekte, kan dette fikses med ett rep.sett, men da må det ikke være sår, hakk eller rust inne i sylinderen, da disse vil ødelegge de nye pakningene ganske fort.

Ofte er det bedre å bytte til en ny sylinder.
#10
Jeg har funnet feilen. De som byttet clutch sist gang, har satt klutch platene feil vei. Dette resulterer i at clutchen havarerer når den blir slitt. Fjærene tar borti svinghjulet,og man har da fast kobling mellom svinghjul og girkasse. Jeg har byttet clutch, så nå er alt bare bra med bil og fører.


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)