Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Ja, det hadde vært helt supert! Men han skal vel ha dem sjæl! (Jeg må jo ha de med sperrer i i så fall.. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>) Men seriøst: En toyota-bakaksel med 4,11-giring og riktig sporvidde burde jo gå an å få montert under. Men jeg tror jeg prøver å fikse akselen min nå først, hvis det ryker igjen får jeg tenke på andre ting når det evt. kommer.
Innlegg: 3,336
Tråder: 90
Ble medlem: Jan 2003
Omdømme:
0
La oss se på en av Hilux akselene jeg har liggende neste gang du er innom, jeg har i hvertfall noen 4,56 giringer, kanskje noen nærmere ditt optimale 4,11 også!
Per
91791531 / 64988722
Per@offroad.no / Ptf@c2i.net
Team X-Files (Du tror det ikke før du ser det!)
Endret av - Per F on 27 jul 2003 18:10:37
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Hehe, hadde nok vært kjekt med Toyota under bakenden, men hva med kryss, fjærer, sporvidde, boltsirkel, bremser og Biltilsynet? Jeg skal prøve å fikse den jeg har en gang først, hvis det ryker igjen får jeg begynne å se etter noe annet.
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
(Kornet har kommet etterpå...)
Innlegg: 293
Tråder: 30
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
Æsj!!!<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle> Ikke så veldig vakkert syn... Jeg rasa 12-boltern til Blazeren min en gang, da kom det en "dings" tvers igjennom lokket til diffen... det SMALT!!!
Du vet det atte egentlig burde vi begynt med å kjøpe bedre aksler FØR vi kjøpte hevesett,større hjul og Kjempemotor. Men sånn er det bare.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Håper du får den på beina igjen snart da.
Just4Fun
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Yes. Men grunnen til at min raste nå (ifølge Hoeler'n, som har testa) var at jeg kjørte uten LSD-oljetilsetning, så diffbremsen tok litt vel bra. Trodde ikke det kom til å gjøre noe særlig, annet enn at clutchene ble fort utslitt, noe jeg ikke brydde meg så veldig om... men neida, full tannfelling! Medbringer'n revna litt også... Og får ingen deler før mandag, alle er på ferie! <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>
Endret av - amund on 08 aug 2003 21:56:28
Innlegg: 149
Tråder: 7
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
trist å se den fine bilen sånn da dette ordner seg skal du se tror jeg vet om en som har en delebil men den er med automat og 6 sylindre vet ikke om det er riktig utveksling på den si fra hvis du er intresert
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Jeg er interessert! Bare akselen er uten diffbrems og har 3,55:1 i utveksling eller lavere så er det flott! Send meg gjerne et tlf.nr, så kan jeg f.eks. ringe ham i morra.
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Etter over to uker med ringing og leiting fant jeg ut at en carrier til Dana 35 uten diffbrems i og med 3,55 eller lavere utveksling ikke eksisterer i det hele tatt i dette landet. Da fant jeg også ut at flunkende ny fra 4wd.com koster 64 dollar! Så det var jo ikke noe å lure på i det hele tatt... MEN, pakka kom til Gardermoen i går morgen, og hva i §#¤%& de har somlet med siden det aner jeg ikke.
I dag har jeg laget manuell inn/utkobling til forakselen, sånn at jeg bl.a. kan kjøre med 2-hjulstrekk i lavserien. Grunnen til at jeg lagde dette var ikke at jeg måtte ha det, men at vakuumbryteren jeg skrudde over fra NP207'en over i NP231'en var for kort, sånn at den aldri koblet inn forakselen når jeg endelig fikk koblet vakuumslangene riktig. I tillegg viste det seg at NP231'en fra ZJ var beregnet på foraksel uten vacuum disconnect, dvs. at mellomakselen foran går rundt hele tiden, og dermed er det ingen synkronisering i kassa. Så hvis jeg prøver å dra i 4-hjulstrekkspaken i fart nå skraper det som et uvær. Det prøvde jeg bare én gang. DERFOR må jeg ha manuell dings, sånn at f.eks. på vinteren når man stadig trenger 4-hjulstrekk kan jeg la forakselen være innkoblet hele tiden. Omtrent som folk med frihjulsnav, bare at jeg slipper å gå ut av bilen.
MEN det som selvfølgelig skar seg da jeg var ferdig med bryterspakdings og bare skulle bort i bilen for å finne ut hvor jeg skulle lage hull i dashbordet til den klarte jeg å MISTE dingsen i bakken, sånn at den brakk. Jippi. Får håpe det går å lime.
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Ferdig dings:
Ikke pen, men mesteparten blir bak dashbordet.
Innlegg: 3,435
Tråder: 38
Ble medlem: Nov 2002
Omdømme:
0
Du har fått limt dingsen din altså? Gikk det greit?
ernern
Endret av - ShuDuck on 09 aug 2003 15:24:42
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Nå blir muttern blid!
Dissa kosta 1000 spenn til
Får prøve å få snekra detta sammen i løpet av kvelden.
Innlegg: 293
Tråder: 30
Ble medlem: Jul 2003
Omdømme:
0
Spennende!! Grandiosa med koniske rullelager!!!
Venter spent på bildene...<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Just4Fun
Innlegg: 1,464
Tråder: 38
Ble medlem: Feb 2003
Omdømme:
0
Er d Taco-Grandiosa ? Isåfall er den ikke å anbefale sammen med de lagrene ;p
Trondhjemmer i eksil.
Team Gnu.
http://crashscrib.dyndns.org/knut.html
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Takker for tipsene karer, men jeg tenkte faktisk ikke på å bruke grandiosa i kardangen! Den har jo mye bedre diameter enn det gamle kronhjulet mitt. Man må bare passe seg for plussgrader, da. Kanskje dette er noe for Solli og portalakslene hans?
Jeg satte lagrene på carrier'n i steden, jeg. Det gikk faktisk ganske smooth, så da er egentlig det verste unnagjort, resten er bare shimsing og måling, det skal jeg til med nå. Jeg trodde shimsene satt INNAFOR lagrene, derfor gruet jeg meg fælt til dette, men de skal heldigvis være på utsiden, da blir det null problem.
Innlegg: 1,053
Tråder: 103
Ble medlem: May 2003
Omdømme:
0
Håper du reingjorde delene skikkelig før du la dem i fryseren.Lukten på ting fra bakaksel må være noe av det værste på hjul.
Ringte en jeg kjenner en gang og spurte om han kunne sveise en diff for meg.Dette var en søndag,og når jeg kom ut til ham,satt kone og unger i bilen og ventet.De skulle på cafe og spise middag.Så sto far i huset og sveiste diff iført DRESS!!!!!
Det luktet så jev... att jeg sto utenfor garasjen hans.Han var litt snufsen,og sa han ikke kjente noen lukt.Når han var ferdig,satte han seg i bilen og for.Har aldrig turt å spørre kona hans hva hun syntes om lukta...
Lykke til med diff jobben Amund.
Du er heldig,OffroadguruSolli tok seg tid til å svare på ditt spørsmål.
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Hehe, artig historie det der Solli, girolje luker fælt ja, og det blir vel enda verre når man sveiser og olja fordamper... Men disse delene er flunkende nye, ikke utsatt for girolje enda. Heldigvis for muttern og resten av fryselageret hennes (og steikeovnen, den fikk smake lagrene). Det går nok bra med diffen, men jeg blir ikke ferdig i dag, må vente på Loctite som fattern kommer med seint i kveld. Håper jeg får ting sammen i løpet av i morra.
Innlegg: 176
Tråder: 8
Ble medlem: Apr 2003
Omdømme:
0
<font size=6><font color=red>ER DETTE DEG,AMUND????????????</font id=red></font id=size6>
åk
Innlegg: 7,121
Tråder: 248
Ble medlem: Aug 2002
Omdømme:
0
Ser det sånn ut eller?
Med offroad.no malt over halve trynet er det vel ikke til å ro seg unna. Ja, det er meg.
Innlegg: 3,435
Tråder: 38
Ble medlem: Nov 2002
Omdømme:
0
|