<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Det er litt egoistisk tanke du har Driving, Sub'en din som er så hard i nesa har større sjans å drepe motparten. Er vel ikke så trivelig det heller, å komme fra en crash men tenke på hva som skjedde i årevis etterpå fordi man knuste en personbil.
Det er vel bare et tidsspørsmål før bilene blir mer deformerbare som H2'en. Som CHEVYAZER sier, det er bedre hvis hastigheten bremses ved at fronten deformeres kontrollert. Alle bilfabrikkene kjører vel data-simuleringer for å utvikle bilene sine på tegnebrettet. Det må jo være med hensikt at H2'en er myk helt forran. Dessuten minst halvparten av crashene i norge er vel 1 bil mot norsk natur, (fjellskjæringer eller trær) ...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Hvor skal vi starte her da
![[Bilde: biggrin.gif]](http://www.offroad.no/forum/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif)
.
Jeg eier ikke, kjører ikke, bruker ikke Suburban ! Har aldri skrevet det noe sted, ikke noe galt med subber men syns de er en smule for store for min del.
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Det er vel bare et tidsspørsmål før bilene blir mer deformerbare som H2'en.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Haha... hvor i huleste har du det ifra.... det eneste grunnen til at H2 ser ut som den gjør er at den møtte en som var kraftigere bygd !
H2 er bygd på tahoe understell, les rammebygg. Dvs ingen spesielle deformasjonsoner i H2 slik det er på nye personbiler idag. Har du noen gang sett under/ i fronten på H2 ?.... H2 er en av bilene som har fått kritikk for ikke å ha noen deformasjons soner(på samme måte som selvbærende bygg) siden dette er en ganske ny bil, dette kombinert med vekt og høyde på fronten gjør at H2 ikke er spesielt koselig å møte med en mindre personbil.
Rammebiler har stort sett ingen spesielle deformasjons soner slik som selvbærende karroseri har !.(kommer vel mer etterhvert på enkelte bilvarianter men langt ifra alle av helt naturlige grunner).
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> Alle bilfabrikkene kjører vel data-simuleringer for å utvikle bilene sine på tegnebrettet.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Det håper jeg da !.... men også ! hva har det med saken å gjøre.
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Dessuten minst halvparten av crashene i norge er vel 1 bil mot norsk natur, (fjellskjæringer eller trær) ...</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Sitter ikke på den statistikken akkurat nå men det skulle overraske meg stort om du har rett. Kanskje 10 % maks, tenk bare på så mange folk som bulker hver dag !... Og de fleste bulker i Oslo...
Biler og mennesker er igrunn ikke laget for å kollidere og jeg tror vi alle satser på at vi slipper det. Skulle man først kollidere så for man vel prise seg lykkelig hvis alt går bra.
Har ingen egoistiske tanker rundt dette temaet... Ramser bare opp fakta og ønsker megselv ikke vondt... Syns det er for ille hvis folk mener at det å krasje i en toyota starlett er dødskult og mye bedre å krasje med enn en sub for eksempel ! Fordi den har deformasjons soner !!!
For ordens skyld:
Hvis jeg skal kollidere med en fjellvegg og lignende så vil jeg gjerne ha en bil med deformasjons soner.
Hvis vi levde i den ideelle verden hadde alle typer kjøretøy hatt deformasjons soner og et ubrekkelig "bur" rundt kupeen. Og vekten til alle bilene hadde vært identisk og det fantes bare en måte å krasje på !
http://www.m4x4cn.com