Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dårlige bremser
#1
Bremsene har begynt å bli dårlige - må pumpe et par ganger for å få full effekt. Det lekker ikke bremsevæske, men noen har foreslått at det er pga. luft i systemet.

Er dette noe som "bare kommer" i eldre biler - eller må jeg finne ut hvor årsaken til problemet ligger før jeg fikser med mer bremsevæske?
#2
Prøv å stramme brekke og se om du får høyere pedal. Ellers kan det være pumpa bak, som sitter på innsiden av trommelen. Jeg måtte bytte hovedpumpe og det hjalp i et år. Nå så har det samme skjedd igjen og jeg må lufte min bak av og til. Skal skifte pumpa bak for elimenere bort en feilkilde.

Member of russerbanden from Lier
And
member of lortligaen from Oppdal.
#3
Og Markus: Jeg har hatt bilen i vel ett år, det er først den siste uka bremsene har blitt dårlige.
#4
Håndbrekket er litt slapt.. Men det er vel en enkel sak å stramme under?
#5
Sjekk bremser bak... Er vel tromler på Niva'n så da kan bånda ligge for langt ifra..da får du dårligere bremser å lav pedal... Åssen er håndbrekket da?

Ittno er umulig,det umulige tar bare mer tid!
#6
Det er ikke stort problem å lufte bremsene.
har du hatt bilen lenge? jeg ville ha luftet bremsene og hvis problemet kom tilbake er det klart noe galt. Sjekk sylynderne. De kan fort være dårlige på eldre biler. Bremser er greit å ha [Bilde: blink.gif]


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)