Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noen Subaru eksperter her?
#1
For noen år siden hadde Subaru en liten 4x4 varebil/"brødboks" med 1000ccm hekkmotor. Noen som kjenner til denne bilen? Har blitt fortalt at modellen het E 10, men finner ingenting om Subaru E 10 noen steder, så den hadde mulignen et annet navn også.
Grunnen til at jeg er interessert i info om denne biltypen er at den visstnok har en ganske smart og plassbesparende patent på bremsepedal og bremsekraftforsterker.

Den norske Subaru-Importøren har en "intelligent" hjemmeside helt uten mulighet til å kontakte de via mail, så der var det ikke mye hjelp å få.
#2
Oldsrodder på bilbygging .no "assholegarage" har en sån subaru bak garasjen sin. Hvis jeg ikke husker feil:o



Leon Enge

Rana Offroad Team
#3
hallo jeg mener det var noen subaruer som het Domingo, 4x4 kassebil. Mener å huske at betegnelsen på den var E10. ser lik ut som den
Subaru Libero.
#4
Tipper det er bilen med samme navn som bleien, nemlig Subaru Libero du tenker på?
Sånn som f.eks denne som ligger til salgs på www.autodb.no

[Bilde: 662007-bilde1-torpa020.jpg]
#5
Anders fra Vesterålen offroaders..http://www.offroad.no/snitz/pop_profile.asp?mode=display&id=4812 han har en sånn subaru i delvis tilstans stående på jordet. Han er en hyggelig fyr hjelper deg sikkert [Bilde: smile.gif]

It's NOT a Jeep... you wouldn't understand

[Bilde: henning.jpg]
#6
Er ingen ekspert, men tror E10 ble erstattet av E12!
Den bilen som er avbildet lenger opp på siden heter Domingo i Norge!
Levertes som personbil og varebil.
E12 er faktisk en fin liten bil, til biltype å være!


Jarl Martinussen
-93 Hilux 2,4 D
-84 Pajero 2,3 TD "Røder" 33x12,5x15 Mud
-75 Volvo 242 automat
-00 BMW R 1100 RT
-04 Tysse 6320 (4x0, for transport av Røder)
”Neitakk, æ kjør…”
[Bilde: Jarlogo1.jpg]
#7
Her får du svar på det meste om gamle Subaruer: http://www.ultimatesubaru.net/

Faren min hadde en E10 for mange år siden. Den hadde en tresylindret tusenkubikk-motor i hekken (samme som i Justy J10). Bilen var bakhjulsdrevet med innkoblingsbart forhjulstrekk. Hvordan bremsepedal og -servo var plassert, det vet jeg ikke. Men det må nødvendigvis ha vært plassbesparende, for det var ikke mye plass til noe som helst. Fronten var litt mer skrå enn Libero'en på bildet.
Fin bil å kjøre, husker jeg. I likhet med Justy var det problemer med den elektriske bensinpumpen, og så samlet det seg mye søle og støv i motorrommet.
I Nederland finnes det tydeligvis noen E10'er på markedet. Her er ett eksempel: http://auto.2dehands.nl/markt/auto/subaru/...A.html?start=15


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)