Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ny lov?
#1
er d noen som har linkt til der d står mere om den nye loven som skal komme.. eler noen som kan forklare mæi litt... skal kjøpe mæi atv nu, til fjellbruk.. men d hadde ikke jort noe om d var med hvite skilter, for da kan jeg jo bare starte fra døra hjemmeBig Grin

Kjell Ivar Knutsen
Alta, leter etter AT
Min garage: http://www.offroad.no/garage.asp?page=ShowID&ID=1553

Garasje på billbyggings forumet
http://www.bilbygging.no/viewtopic.php?t=337
Svar
#2
Det som sies er at det fra 1 juli 2005 kun går an å registrere atv som traktor på sorte skilt. Dette gjelder de modeller som i dag selges på denne måten, bl. a enkelte Bombardier modeller.

Dette er nok ikke en egen lov, men ulike forskrifter og bestemmelser til vegtrafikkloven og andre lover (bl. a EU sine regler osv).

Så det er kun en ting som gjelder: bestill så snart som mulig!

Hans Christian
Svar
#3
info info info???

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Svar
#4
hvordan lov??

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Svar
#5
om hvite skilter på atver reg som traktor..

Kjell Ivar Knutsen
Alta, leter etter AT
Min garage: http://www.offroad.no/garage.asp?page=ShowID&ID=1553

Garasje på billbyggings forumet
http://www.bilbygging.no/viewtopic.php?t=337
Svar
#6
Stemmer at Polaris, Bombardier, Suzuki med fler kommer med modeller som er registrert som MC. Men det er mange fordeler med traktorregistrering på hvite skilt. Forsikring, avgifter til staten o.l er billigere som traktor. ATV`ene blir en god del dyrere som MC enn traktor osv..

Søk på diverse mc forhandlere (mc-oslo o.l.), ligger masse info, bilder og priser der..

[Bilde: Sukisignatur.jpg]
Svar
#7
for både artic cat og polaris regga på hvite skilt som mc ( da er de plombert, men det er jo fort gjort å orde opp i. og de kan kjøres på billappenWink veit ikke helt hvor du kan finne lover å regler henn, tror jeg så noe om dette i atvmagasinet.

it`s not the fart that kills; it`s the smellWink
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)