Innlegg: 17
Tråder: 4
Ble medlem: Jun 2005
Omdømme:
0
Min gearkasse er bare søppel, det er en 18R med 4girs kasse . rmb har en finfin 5 girs kasse som har sitti på en 2.2 diesel.
Har null peiling på bytting derfor er dette litt skummelt.
Kan noen fortelle meg om den er bolton, eventuelt hva som må gjøres, er den for lang? er gearkasse og transfer en del?
(samme post som påh4k.no)
Innlegg: 420
Tråder: 26
Ble medlem: Sep 2004
Omdømme:
0
Kassa fra 2,2 diesel passer ikke på 18r motoren din.Vet eventuelt om ei bra 4 trinnskasse fra 18r motor. Solgte akkurat 18r motor med gir og transfer for 1000 kr., men han skulle bare bruke motoren.
Innlegg: 811
Tråder: 60
Ble medlem: Nov 2003
Omdømme:
0
Hmm altså, jeg skiftet jo kasse for en stund tilbake, og den kassa jeg har i nå, er fra en bensin bil, huset måtte jeg bytte, da det ikke var likt som på diesel.
Elsker tur i skog og mark, bare det skjer med 4WD.
Innlegg: 420
Tråder: 26
Ble medlem: Sep 2004
Omdømme:
0
Joda, 4-trinnskassa til 18r motoren har løst clutch-hus, men 5 trinnskassa til 2,2 dieselen har det ikke. På hilux nyere enn 84 kan du bytte ut clutch-hus og bruke diesel og bensinkasser om hverandre. Men kassene fra hilux nyere enn 84 er 10-15cm lenger enn kassene til de gamle luxène. Ikke noe problem å bruke nyere kasser hvis du vil korte mellomaksel bakover og forlenge forover. De nyere luxène har 2-delt mellomaksel bakover, mens de gamle har aksel i en del. Men til 18r motor passer ikke de nye kassene.
Innlegg: 420
Tråder: 26
Ble medlem: Sep 2004
Omdømme:
0
Jeg har hatt 5 1-gen hi-luxer (78-83) med 2,2 diesel og 5 trinns kasse. Ingen av de har hatt løst clutch-hus. Hvis du ikke tenker på den løse adapter-ringen på kassa da. Er du sikker på at det står 2,2 diesel kasse i bilen din da? PÅ 2,2 dieselkassa er 5 giret 1-1 , mens det på 2,4 kassa er 0,75 -1. Alle de 2,2 kassene som jeg har vært borti har hatt fast clutchus med adapterring.