Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oljemengde 7,3 1992
#1
Hva er rett mengde olje på 1992 E350 7,3 diesel? Langhelgen skal brukes på QMI-rens med oljeskift for å (forhåpentligvis) bli kvitt ryking.
Svar
#2
ca 11 liter bruker jeg hvertfall. hva koster den rensen og hvor kjøper du den? har også lurt på å prøve den for å se om den kan rense løfterene litt

-80 Chevrolet Malibu Classic 355/TH350
-92 Ford E350 7.3 IDI/E40D
Svar
#3
Det skal virkelig prøves. Spennende å se om løfterene blir rene og pene så litt tikking forsvinner [Bilde: smile.gif]

-80 Chevrolet Malibu Classic 355/TH350
-92 Ford E350 7.3 IDI/E40D
Svar
#4
Jeg har ihvertfall aldri hatt behov for snakeoil, teflon eller ei..
Google litt så ser du at det ikke er uvanlig å bruke ATF,
noen kjører med ATF i motorolja hele tiden, men jeg tror kanskje ikke det er så smart.

Bronco 408" 4R100 NP208 MASS-FLO EFI
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar
#5
Hell på en liter ATF og kjør med det en ukes tid før oljeskift istedet, 29.90 for literen ..


Bronco 408" 4R100 NP208 MASS-FLO EFI
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar
#6
Sorry, prisen ja.. Vi betalte rundt 700 for en flaske motorrens, en flaske motorbehandling (som er for lite, man trenger to) og en oljefiltertang.
Svar
#7
QMI heter produsenten av produktene (www.qmi.no). Diskutert flere ganger her på forumet, spesielt Chevy. Vi har kjøpt QMI innvendig motorvask som skal helles inn via oljepeilepinnen, motoren skal gå i ca 40 min før all olje tømmes og filteret byttes og ny olje fylles på. Deretter skal motorbehandling fylles på og lilgge i til neste oljeskift.
Nærmeste forhandler var nærmere enn jeg trodde: Torshov bilrekvisita på Ski storsenter hadde begge deler (men ikke filter), og Torshov er oppført som forhandler. Sjek din nærmeste om de har produktene (mye igjen i Ski i går, onsdag..). Og husk å få med rett mengde. Én flaske med motorbehandling er ikke nok til ruggen fra USA.

Resultatet er så langt ukjent, og vi er spente. Får håpe det beste, skal poste resultatet så fort det foreligger.
Svar
#8
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Hell på en liter ATF og kjør med det en ukes tid før oljeskift istedet, 29.90 for literen .. <i><div align="right">Opprinnelig postet av Sam</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Vil det fungerer like bra? Har sett både her og i veteranbilblad at QMI skal fungere veldig bra

-80 Chevrolet Malibu Classic 355/TH350
-92 Ford E350 7.3 IDI/E40D
Svar
#9
Automatic Transmision Fluid, rett og slett automat olje
Svar
#10
Jeg er jo grønn og dum i dette forumet slik det framgår på profilen, så må rett og slett spørre hva ATF er for noe..
Øs av dine kunnskaper Sam, bokstavelig talt, for jeg antar ATF er noe flytende..
Svar
#11
Takk Tom K.. Kom vel til den konklusjonenn selv, men greit å få det bekreftet..
Svar
#12
Hvordan har det gått med behandlingen??

Ut på tur, aldri sur.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)