Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marokko
#1
Har nå sittet å sett på en fransk film med kjøring i Marokko. Dette gav mersmak - les - en slik tur må jeg realisere en dag. Noen her inne med erfaring fra slike turer?
Svar
#2
Har kjørt sykkel der. Mye sand og stein og sinte bønder i de små landsbygdene!
Slimjim


Jeep Grand Cherokee 99' 4,7 V8 -  2,5" løft, 32/11,5-16

Land Rover Discovery II (Aldri mer) (Solgt, heldigvis)

Jeep Grand Cherokee 5,2 V8 (Solgt)

91 Jeep XJ 4H.O. 4" løft og 31/10,5 - 15

Chervrolet Suburban - 33-12,5-16 Goodyear Wrangler DT m/pigg (Solgt)

Yamaha TrailWay. bakdekk: 180-80-14 knast(!) (Solgt)

Toyota Hilux D-cab 31-10,5-15 - Solgt

Jeep XJ 4.0L H.O - 3" Skyjacker og 32-11,5-15 hjul. Solgt

Toyota 4-Runner 94mod 3" Dobinson på 32-11,5-15 - Solgt Sad

Toyota Landcruiser LJ70 på 2" OME, 32-11,5-15, fanger og masse lys. Solgt Sad
Jeep garasje: <a class="bbc_url" href="http://www.offroad.no/forum/Slimjims-Jeep-XJ-t94509.html">http://www.offroad.no/forum/index.php?showtopic=94509</a>
Toyota garasje: <a class="bbc_url" href="http://www.offroad.no/forum/Slimjims-4-Runner-t83313.html&gopid=1383886#entry1383886">http://www.offroad.no/forum/index.php?show...p;#entry1383886</a>

Er dumt å legge skylda på storken for noe en gjøk har gjort....
Svar
#3
Sand og stein i bøtter og spann fikk jeg med meg at det var, ja. Men sinte bønder må ha blitt redigert bort. Alle bønder etc var veldig blide i denne filmen jeg fikk med som "bonus" på et abonnent på et fransk offroad blad som heter "action 4x4". Mange reportasjer og presentasjoner av biler bygd for "Raid" som de kaller biler modifisert for denne type kjøring. Også mange annonser fra div firmaer som tilbyr slike turer i organisert form. Både med egen og leid bil.

Har gått med en ide om en slik tur lenge, men i går, etter å ha sett denne filmen, fikk jeg veldig lyst til å få dette eventyret realisert.

Hvordan var Marokko forøvrig? Har vært i Tunisia, men kun en veldig lett liten tur. Dette landet er også til vurdering. Algerie er nå droppet helt etter å ha lest den ene skremselshistorien etter den andre, mens Lybia ikke virker fullt så ille lenger?!

Regner nesten med at det er flest "LR-folk" som har noen erfaringer rundt dette, men vil på sikt gjerne få igang en diskusjon rundt rigging av biler for "langdistanse" offroad her i denne tråden.(Valgte derfor å legge denne tråden under "Offroad Off-topic" fremfor "Diverse Off- topic" [Bilde: cool.gif] )
Svar
#4
kan legge til at veiene i marokko er sånn bortimot en fils vei utenom i storbyene hehe. men de lokale heltene vil selvsagt ha førsterett på asfalt biten.så du bør ha is i magen når du kjører der. for det andre bør du lære deg noe fransk,da det lokale politi ynder å gi bot for alt mellom himmel og jord. begrenser seg gjerne til rundt 20-25 norske kr hehe. noe du lurer på så bare spør ,bodde der nede i 1 år så har noe kunnskap om landet ja...marokko er forøvrig er utrolig fin land å kjøre gjennom.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)