Liten tanke: Pleier å se innom finn og autodb et par ganger om dagen hvor jeg har mine faste søk. Ser at den -01 Samuraien er kommet for salg igjen og det første som slår meg er at bilen er grav skitten, noe som forøvrig gjelder snittet av biler for salg. Er det bare meg eller reagerer på slikt, eller gjør dere andre og det? Bil er jo et tapsprosjekt uansett, så det gjelder jo egentlig å begrense tapet mest mulig. Vil det ikke hjelpe å shine over bilen en runde? Gjør dere det når dere skal selge bil?
<!--quoteo(post=1360331:date=17 Aug 2007, 17:26:name=JarleA)-->QUOTE(JarleA @ 17 Aug 2007, 17:26) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Liten tanke: Pleier å se innom finn og autodb et par ganger om dagen hvor jeg har mine faste søk. Ser at den -01 Samuraien er kommet for salg igjen og det første som slår meg er at bilen er grav skitten, noe som forøvrig gjelder snittet av biler for salg. Er det bare meg eller reagerer på slikt, eller gjør dere andre og det? Bil er jo et tapsprosjekt uansett, så det gjelder jo egentlig å begrense tapet mest mulig. Vil det ikke hjelpe å shine over bilen en runde? Gjør dere det når dere skal selge bil?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Er bilen dårlig i kaross og mye rust er det jo mange som prøver seg med en spansk en ved å gjørmekjøre den totalt for å skjule "nei neier". Personlig så shiner jeg bilene mine før jeg selger de syns det er litt greiere da http://www.finn.no/finn/car/object?finnkod...7abcmHRUq052666. Finner du dritt der er du god !? En ting som også er litt ekkelt er når man skal å se på bil, så er det nettop foretatt motorvask..det liker ikke jeg, så¨jeg vasker derfor heller ikke i motorrom før jeg selger noe.
Idag er en stor dag for meg
Zukien er tilbake på veien,eller kansje mest i skogen
Lagera og bremsene er tipp topp og til og med ble "girkassestøyen" borte.
Det må ha vært lagera bak som laget sån romlelyd
Tenk på det før dere bytter girkasse på suzukier...kan være lurt å bytte dem.
Bare husk å bestill lagera 2-3 mnd før dere skal bytte dem!
19.08.2007, 02:29 (Dette innlegget blei sist endra: 19.08.2007, 02:30 av Geared.)
Nåmå dere zuki eiere ta tuern fatt til Svarstad, på årets zuki treff. dere rekker fortsattvære med på treffet. Har vært der hele helgen og har sittet runden rundt bålet i kveld. Noe mere sosial plass skal man lete lenge etter.
Eventuellele skrivefeil skyldes sosialiteten rundt bålet (de brune flaskene satt løst).
Nei. De er ikke radiostyrt. Billig leketøy, men den buy now knappen var vanskelig å ligge unna. Ca 80 kr så da går det ann. Skal det være radiostyrt skulle jeg gjerne ha hatt fatt på en slik en. Tamiya Toyota hilux fra tidlig -80 tall.
Hei hei, jeg driver fortiden med å bygge om fjøringa på Zukin.
Tenkte å setta spiraler på, men hva skal jeg bruke? Må også ha i tankene på at den ikke skal være med i noe VM i trail.
Tenkte kanskje det var noen spiraler fra en annen bil som var brukanes.
Har org aksler på spoa, å en tung 2.5L datsund motor.
tror du kan både si gratulerer og kondolerer! Føles både greit og ikke greit å ha den solgt, blir garantert å savne den. Men jeg skal til med div nye bilprosjekt så jeg må ha frigjort litt garasjeplass.
En positiv ting er jo at det virket som om kjøperen var oppriktig intresert i bilen, så jeg får bare håpe han tar like godt vare på den som jeg har gjort!
Alltid fint å se at bilen blir tatt vare på! Hadde en -88 Honda Prelude 2,0 4WS for noen år siden. Kanonbil!! Gikk kun 2 måneder etter at jeg hadde solgt bilen så såg bilen ut som en dass! Det var ikke kjekt!
<!--quoteo(post=1361895:date=23 Aug 2007, 00:23:name=SkogsBjønn)-->QUOTE(SkogsBjønn @ 23 Aug 2007, 00:23) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Jeg solgte SJ`en min i dag. Ble enig om 28 lapper for den. Den skulle til Bergen, så nå avventer jeg bare et depositum på salget så er dette i boks <!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Da satser eg at de møter på kjøring hos oss snart :-)
Du får be han kikke på hordalandssidene hvis han skal i skauen :-)
<!--quoteo(post=1361221:date=20 Aug 2007, 19:06:name=JarleA)-->QUOTE(JarleA @ 20 Aug 2007, 19:06) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Jeg nekter å bli voksen!! Klarte ikke å la være (ebay igjen!!) To be continued.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Er ikke helt alene om å ikke klare å la være.
...Blei litt dyrere for meg da, og hos en lokal bilforhandler: