Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subkasse singelcab
#1
Er jo lov å prøve seg, er på jakt etter tegniner eller lignende til å bygge kasse som passer bak setene i en 2gen singelcab, skal ha i 2x 12" i denne.
Noe ala denne kassa her :
http://www.supercrewsound.com/shop/detail/11/102.htm
Synd dem ikke skriver mål på kassa, heheSmile
Mvh Torbjørn
Chevy Trucks, lift'em and drive'em!
Svar
#2
Ikke akkurat hva du leter etter, men jeg har denne:
http://www.pioneer.no/no/products/25/130/2...041D/index.html
Jeg har laget kasse selv etter de nøyaktige målene som er til den. Det passer på milimeteren
bak stolene. Er nok plass til to, men jeg har bare en..
Svar
#3
Har allerede kjøpt elementer, 2 stk Mtx 12". Skulle egentlig også få kasse fra statene, men ble så mye i frakt at det ble droppet. Kan jo sende det med båt, men det tar tid og fant ut at det er billigere å snekre en selv, hadde man bare visst hvordan, heheSmile
Chevy Trucks, lift'em and drive'em!
Svar
#4
Kansje dette kan hjelpe deg på vei:
http://www.bilradiospes.no/index.php?aID=33&ids=artID
Svar
#5
Der var det endel nyttig info hvertfall! Takker! Får lese og ut å måle hva en har plass til bak de seteneSmile
Chevy Trucks, lift'em and drive'em!
Svar
#6
<!--quoteo(post=1384538:date=7 Nov 2007, 20:12:name=Tobba)-->QUOTE(Tobba @ 7 Nov 2007, 20:12) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Der var det endel nyttig info hvertfall! Takker! Får lese og ut å måle hva en har plass til bak de seteneSmile<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Lag kassen delvis i glassfiber, røkk ut seter og kle bilen med masse aluminiumsfolie der kassen skal stå å kladd i vei med glassfiber å polyester.
Så lager du frontplate av mdf eller gulvsponplater, da får du en kasse med 100% passform å ingen bortkastet plass baki bilen.
Er en del arbeid, men du slipper å lage en firkanti kasse som du kanskje ikke får plass til inni der når den er færdig (egen erfaring)..
Svar
#7
Jaja, da ble kassa ferdig og passet som smurt bak setene! God lyd ble det også[Bilde: smile.gif]
Dls 6x9 i dørene, 5,25" i stolpene bak, med løse diskanter festet oppe med bakvinduet, og subkassen med 2x12" bak setene! Ikke db drag utstyr, men meget godt fornøyd med lydkvalitet og punch i den lille hyttaSmile
Chevy Trucks, lift'em and drive'em!
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)