Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
høyt tomgangsturtall, skuring i girkasse
#1
Har en 2006 Polaris Sportsman 500 6-hjuling. Funker fint, men synes at tomgangsturtallet er litt høyt, siden det raper i giboksen når jeg girer. Ser på displayet at turtallet ligger på ca. 1800o/min. på tomgang, noe jeg tror er i høyeste laget?
Noen som kan fortelle meg hvordan jeg justerer ned tomgangsturtallet?
Svar
#2
<!--quoteo(post=1398097:date=14 Dec 2007, 18:41:name=Test kjører)-->QUOTE(Test kjører @ 14 Dec 2007, 18:41) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Har en 2006 Polaris Sportsman 500 6-hjuling. Funker fint, men synes at tomgangsturtallet er litt høyt, siden det raper i giboksen når jeg girer. Ser på displayet at turtallet ligger på ca. 1800o/min. på tomgang, noe jeg tror er i høyeste laget?
Noen som kan fortelle meg hvordan jeg justerer ned tomgangsturtallet?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Det er alt for høyt turtall ja....... På min går den på ca 1000 rpm Akkurat hvor justeringa står er jeg ikke sikker på men må være på siden en plass....har du ikke instruksjonsbok da ?
Catosen
Svar
#3
ok. Nei, har ikke instruksjonsboka. Noen som har? Noen som kan sjekke hvor jeg justerer tomgangsturtallet?
Svar
#4
Hei!
kanskje dette kan gi deg en pekepinn på hvor du kan skru hvis det er noenlunde samme forgasser på din motor som på denne som er hentet fra en predator 500 2003 modell.
Ole


Vedlagte fil(er)
.pdf   forgasser.pdf (Størrelse: 157.06 KB / Nedlastinger: 1,289)
Det er bedre med 10 biler i garasjen enn 1 i myra ! ! !
Svar
#5
jag kan i hvertfall regulere tomgangen min med en skrue rett over gassen, dette er orginalt og kan benyttes motsatt også=hindre maks gas. Lykke til.
Lån til langt over pipa, men gud å gøy jeg har det=)
Svar
#6
på min arctic cat er der en liten wire fra forgasse der stiller man tomgangs turtallet. mitt skal i følge instruksjonsbok ligge på ca.1200-1300 (trur eg)
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)