Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Billige felger
#1
Hei!

Jeg er på utkikk etter et sett felger til XJ'n, og så poppet det akkurat inn en reklamemail fra Quadratec, der de reklamerer for bl.a. disse:

http://www.quadratec.com/products/92601_4XX_B_PG.htm

35 dollar stykket, det er 700 kroner for fire nye felger, og jeg syns de så bra ut!

Men frakta kommer sikkert på mer enn dekkene; noen som har handlet felger fra junaiten og har en idè om hva det vil koste å få disse over?


EDIT: Jeg ser at disse felgene (15x7") har Backspacing 4.0". Hva er originalt? Skal bruke 235 75/15 uten heving. Det funker med originalfelg. Men vil det ta borti noe sted eller stikke for langt ut med 4"?

beefeater
Svar
#2
Har du sjekka ut Megahjul AS? Jeg var der på mandag og henta meg fire komplette hjul i 225/75/15 på helt greie alu-felger. Betalte 5100,- for alt.
Svar
#3
<!--quoteo(post=1430242:date=18 Mar 2008, 19:44:name=beefeater)-->QUOTE(beefeater @ 18 Mar 2008, 19:44) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Men frakta kommer sikkert på mer enn dekkene; noen som har handlet felger fra junaiten og har en idè om hva det vil koste å få disse over?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Har du god tid og kan sende med båt kommer frakten på under 1000lappen. Husk at det kommer 25% mva på toppen. Likevel havner du vel ikke mye over 2 lapper alt inkl hvis du kan vente. Med fly blir det mer. Legg inn mål og vekt i kalkulatoren hos www.jetcarrier.com så får du pris med en gang.
BG NOR hadde i allefall i fjor ca samme type felger til kr 850 stk (husker ikke om det var + mva)

OJ
Svar
#4
Jeg har et sett med Valbrem alufelger til overs. De har innpress ET 35 mot originalt ET 32. Går altså 3mm lenger innover enn originalt. Kan du bruke disse så går de for 1500,- med muttere og 5mm "spacere" som kan brukes hvis det subber med 235. Felgene er pene, men å få ut bilder klarer jeg dessverre ikke. Holder til i Hurum mellom Drammen og Oslo.
Stopper bare for tog og elefanter !
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)