Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
E-350
#1
Hei dere, ser dette er en kjempe side.

Har lest igjennom kommentarer ang dette emne. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif[/img]

Problemet mitt ang kaldstart når det er ca 0 grader ute. har bare 2 forsøk på å få starte bilen, vist ikke er det strømm løst.
Batteriene er 5 år på dagen, det er standar US batteri, 1 stort og 1 mindre batteri, vurderer å kjøpe sønnak batterier type 86560 og 43923, er dette ok? det ene er beregnet til E-350 det andre litt mindre ,men passer ned i motorrommet.

Noen løser problemet med å bytte glødereelet, børster i startmotoren og sjekke diesel pumpe ang ledninger på denne.
Har dere noen forslag, hvordan finne ut av dette?

Har skiftet luft filter, oljefilter og diesel filter, på diesel filteret er det 2 ledninger i bunn og 1 ledning på toppen, den er eiret av, er det noe som kan gi problemer?

Hilsen Ove
Svar
#2
For det første ville jeg skiftet batteriene eller ladet de gamle. Sjekk forøvrig syre og væskenivå.

Hva er symptomene på bilen?

Ryker det når du kinner motor, eller kommer en svær dott når du får fyr?

"Vanlig" problem på 7,3 er glødereleet. Sjekk for strøm inn på releet. Sjekk så strøm ut i det du setter tenning på. Prøv det siste noen ganger for å avdekke om releet jukser iblant.

Sjekk også ut www.powerstroke.org

Mye info å finne der....
Svar
#3
Uten skikkelige batterier starter ikke disse motorene uansett! Er spenninga for lav får ikke motoren nok turtall på starteren og da er løpet kjørt. Det er ikke uvanlig å måtte gløde disse 2 ganger når det begynner å bli kaldt. ca 15sek glødetid er normalt hvis glødeplugger er iorden.

Ledninger på dieselfilter er fra giveren til "water in fuel" lampa og har ikke noe med start å gjøre.

Du skriver ikke noe om årsmodell, men går ut ifra det er før powerstroken (commonrail) som kom i -96 (7.3IDI)?

Som nevnt over finnes det også to andre bra forum: www.fordtrucks.com og www.dieselstop.com
Jo mer man lærer, jo mer skjønner man at man ikke kan.
Svar
#4
Vet det er orginalt på bilen med batteri av 2 str. Men det er en dårlig kobinasjon. Du vil få batteriene til å vare lengre om du får 2 batteri på samme størelse.
Svar
#5
<!--quoteo(post=1478565:date=30 Oct 2008, 17:20:name=1911)-->QUOTE(1911 @ 30 Oct 2008, 17:20) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Vet det er orginalt på bilen med batteri av 2 str. Men det er en dårlig kobinasjon. Du vil få batteriene til å vare lengre om du får 2 batteri på samme størelse.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Problemet er at det er veldig sær str. på det lille batteriet, men banner har et i heavy dutyserien som sklir nedi. Optimabatteriene får å plass nedi der.
Jo mer man lærer, jo mer skjønner man at man ikke kan.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)