Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
351m
#1
har en 351m motor som æ har lyst til og selge er det noen har som hvet hvilken kase det er på den? den kommer i fra en bronco 79. hvor mye er den hverd med kassen??

bronco 78
Svar
#2
Er nok mest sannsynlig c 6 kasse etter den. Pris er ikke godt å si kommer ann på tilstand på sakene. Gjort av resteen av bilen da?
Svar
#3
351m motorene egner seg best som ankerfeste. Så å si usalgbar.

"Hvis alle idiotene rundt meg hadde vinger,så ville jeg aldri sett sola."
GO MAD-RUN CRAZY
Svar
#4
351 slik jeg husker har ford to utgaver 351 motor en som heter windston en som heter cleweland eller noe slikt, da jeg drev i amcarmiljøet for ca,10 år siden var det populære motorer og de brukte c.6 kasse.
351 motor er også brukt en del i båt, men da må den mariniseres.
Svar
#5
302/351W og 351C har samme boltmønster, selv om 351/400M også hører til 335 motorene er boltmønsteret modifisert,
og den deler dette med 385 motorene. De "nye" M (Modular, 4.6,5.4,V10) motorene har enda et boltmønster,
dette kan tilpasses gearkasser med Windsor boltmønster uten altfor mye mikk.



Bronco 408" 4R100 NP208 MASS-FLO EFI
[Bilde: bil_sig_liten.jpg]
www.balsa.no/bil/calcs/gearcalc
Svar
#6
-79 bronco ble levert med 351m og 400 motor. M står får modified og har høyere topper enn Cleveland. Blokka er den samme. 351C,351M og 400 ser ut som big blocks i forhold til windsor.
Winsor hadde også 351 med C6,men med annet boltmønster på kassa.

"Hvis alle idiotene rundt meg hadde vinger,så ville jeg aldri sett sola."
GO MAD-RUN CRAZY
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)