Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 ganger trøbbel...
#1
Radiatoren på TJen (2.5L) har lenge vært lekk "der de alle lekker" . Har egentlig bare ventet på at den skulle ryke helt, og det gjorde den på bensinstasjonen her forleden (--> mye varmt vann på bakken). Lurer derfor på hvilken radiator jeg skal anskaffe meg og hvordan? Skal man gå for hel aluminium eller er det noen andre løsninger? Har funnet noen priser på nettet, men finnes det norske butikker som kan levere til en ok pris? Kom med forslag!

Fikk bilen hjem og krøp under for å se om det hadde skjedd noe annet gøy... og det hadde det selvfølgelig... La merke til at det var en god del olje på undersiden av diff.en forran. Det har det ikke vært før og kilden ser ut til å være fra lageret der akslingen (mot transferen) går ut? Noen som kjenner til problemet? Mye arbeid og fikse? (går ut i fra det...) eller har noen andre løsninger?

på forhånd takk!

fredrik.
Svar
#2
<!--quoteo(post=1519557:date=18 May 2009, 21:28:name=taalest)-->QUOTE(taalest @ 18 May 2009, 21:28) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Radiatoren på TJen (2.5L) har lenge vært lekk "der de alle lekker" . Har egentlig bare ventet på at den skulle ryke helt, og det gjorde den på bensinstasjonen her forleden (--> mye varmt vann på bakken).<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Hmm, hva er det med Jeep-radiatorer og bensinstasjoner? Har skjedd for meg to ganger.
Har hørt en del ufordelaktige ting om aluminiumsradiatorer i det siste. Tror jeg ville valgt originalradiator.

En kan jo sjekke pris for reparasjon evt bytte av register om det er det som lekker. Radiatorservice i Oslo har kanskje til en grei pris?
Svar
#3


differential seal replacement

redigert...igjen [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/whistle.gif[/img] : nå med rett link(over)


.jpg   D30noseal.jpg (Størrelse: 17.33 KB / Nedlastinger: 10)
Svar
#4
Var ikke klar over at dette var et kjent problem på TJ med 2,5L. Ingen jeg kjenner til har noen gang opplyst eller snakket om at dette har skjedd.

Jeg har en orginal radiator som ikke lekker. Kan sikkert være greit med en rens før nymontering, men ellers er den i god stand. Du kan hente den hos meg i Asker / Bærum distriktet eller et sted imellom Rena og Oslo førstkommende torsdag eller fredag. Pris 500,-

Lekkasjen foran kan være en liten åpning i pakningen mot lokket, eller så er det simringen på pinjongen. Ikke allverdens hokus pokus å skifte.
Kjør hardt, kjør stil. Karosseriet er en slitedel....!

Min garasje hos JCN
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)