Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IFS-trøbbel
#1
Kjøpte meg nok en Hilux her om dagen, en 1992 modell, med andre ord med IFS. Skulle bytte bærekulene både oppe og nede, og fikk de av. Plukket av begge samtidig, noe som gjorde at klumpen med bremser og nav ble løs, og dermed kom hele akslingen ut av huset (innerst). Ja, mansjetten var så dårlig at den delte seg i to, så den må også byttes.

<b>Spørsmålet er:</b> Skal ikke akslingen være festet med en låsering, eller er det riktig at den bare er å trekke rett ut? Dersom det skulle vært låst, så ligger det med andre ord en låsering der inne.

Takker for alle svar. Please, ikke fortell meg at IFS bare er noe dritt. Har stive aksler fremme på de andre.
TLC-fan

 

2x Hilux MK1

1x Hilux MK3

 
Svar
#2
I enden av akslingen (innerst) sitter et trearmet kryss med et lager på hver arm. Det krysset skal låses på akslingen med en låsering. Men krysset kan tas rett ut av koppen/huset som sitter skrudd på forakslingen. Det er bare mansjetten som holder dette på plass.
---Moejoeland---

Så sa svigersen.....hvis du kan bygge en bil som går like godt til fjells og til skogs ...... og i myra med...... så skal du få henne og halve riket attpå.

Garasjen.....http://forum.h4k.no/viewtopic.php?t=2951&highlight= _______Stunts.....http://www.youtube.com/user/Moejoenorge
Photos and film: http://s570.photobucket.com/albums/ss150/Moejoenorge/
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)