Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Da e det 9 timer igjen til avgang! Så da var det bare å få noen timer på øyet.
Gammel Patrol'en står også på utsia her, må si jeg ble varm om hjertet når jeg hørte motor lyden! Tenk å fått en sånn 3,3 i Volvo'en
Kommer nok flere fine bilder i garasjen etter treffet.
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Da e bil og eier tilbake fra Lapland Trophy. Det meste er i orden, men bilen har en indre skade... Lager i dynamo har tatt kveld. Men jeg kom meg hjem for egen regning. Så da må det bli en overhaling med nye lager. På sikt tror jeg at jeg skal ha en større dynamo til bilen.
Innlegg: 1,208
Tråder: 32
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Dynamoen e nu ny overhalt med nye lager, 1 ny børste og justering av den ene sleperingen (grader).
Her et bilde av turen til LT
IMG_0055.JPG (Størrelse: 1.2 MB / Nedlastinger: 13)
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
En link til alle mine bilder fra Laplandtrophy..... http://www.laplandtrophy.1g.fi/kuvat/Lapla...orgen+Jacobsen/
Ellers ble ikke dynamo overhalinga serlig vellykket. Loddinga på sleperingen ble ikke bra. Etter noen km var det game over på ladinga.
Ny 55 amp dynamo er på vei fra Tromsø. Takker til Ørjan for henting på Biltema og forsendelse med posten.
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Da e den nye dynamoen kommet inn i bilen funker meget bra. Veldig enkel oppkobling selv om det har vært utvendig laderele på den gamle dynamoen. Koblet til den tykke ledninga til batteriet og den tynne fra tenninga. Da var alt i orden.
På sikt må jeg gjøre om litt på justeringen. Men det får bli når det nye sveiseapparatet kommer i hus.
Innlegg: 1,208
Tråder: 32
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1530307:date=28 Jul 2009, 23:23:name=1911)-->QUOTE(1911 @ 28 Jul 2009, 23:23) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Da e den nye dynamoen kommet inn i bilen funker meget bra. Veldig enkel oppkobling selv om det har vært utvendig laderele på den gamle dynamoen. Koblet til den tykke ledninga til batteriet og den tynne fra tenninga. Da var alt i orden.
På sikt må jeg gjøre om litt på justeringen. Men det får bli når det nye sveiseapparatet kommer i hus.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Bra at ting funket [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif[/img]
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1530498:date=30 Jul 2009, 08:37:name=Rossi)-->QUOTE(Rossi @ 30 Jul 2009, 08:37) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Bra at ting funket [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/biggrin.gif[/img]<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Helt topp. Får testa det litt til helga, da blir første langtur innover fjellet for i år. Bortimot full bil med onkelunger, hund og frue. Katten får bli hjemme [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img] Hengeren får bli med denne gangen.
Ellers så har det nye sveiseapparatet kommet i hus. En Esab Mag C171.
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Noen bilder fra helgas tur. Kanon fint vær på fjellet. Lite dyr også. Ble ikke fisk [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/huh.gif[/img] Men ikke så farlig det finnes Gilde grillpølse [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img]
IMG_0601.JPG (Størrelse: 1.39 MB / Nedlastinger: 9)
IMG_0607.JPG (Størrelse: 1.16 MB / Nedlastinger: 9)
IMG_0638.JPG (Størrelse: 898.91 KB / Nedlastinger: 15)
IMG_0640.JPG (Størrelse: 1.22 MB / Nedlastinger: 22)
Den nye dynamoen fungerte helt 100% så strøm er ikke et tema. Dekkene er helt nydelig til mitt formål, slipper ut godt med luft, så fjærer det utrolig bra.
Neste prosjekt er å gjøre ren motoren til vinsjen. Den har nok aldri vært åpnet før. Bytte børster er sikkert heller ikke så dumt.
Innlegg: 736
Tråder: 11
Ble medlem: Apr 2008
Omdømme:
0
var å så etter deg på jobben i alta på fredag.men du var ute en tur.
Innlegg: 1,511
Tråder: 24
Ble medlem: Oct 2007
Omdømme:
0
Fantastiske omgivelser i kjøreområdet ditt. Størrelsen er heller ikke noe å si på. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1530948:date=2 Aug 2009, 20:50:name=Tor Einar (luggis))-->QUOTE(Tor Einar (luggis) @ 2 Aug 2009, 20:50) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->var å så etter deg på jobben i alta på fredag.men du var ute en tur.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Tor Einar, e du i Alta enda, eller bare sånn i forbifarta? Om du kommer forbi så må du no bare stikke innom. Du kan jo prøve å ringe også, men på jobb ligger tlf i skapet....
Johnny, e litt størelse på løypene ja. Turen til det vannet tar ca 2 timer. Men da i bedagelig tempo. Bilen var godt lastet med folk+ henger bak.
Innlegg: 736
Tråder: 11
Ble medlem: Apr 2008
Omdømme:
0
var bare en helgetur i alta.for hjem i dag
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Oki. Vi får nu møtes i Troms om det blir noe av det.
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Da e prosjekt servostyring noe nærmere. Div deler er kommet i hus. Servopumpe fra Chevy 2 stk 1 med tank og 1 med løs tank. Oljekjøler for servo + 2 snekker. Den ene ser ut til å kunne tilpasses uten alt for store modifikasjoner i ramma, ser for meg en brakett for innfesting. Det eneste minuset med å bruke servo fra Chevy er vel at den ikke er progresiv. Men er jo godt vant med ikke progresiv servo på Suburban.
Innlegg: 1,208
Tråder: 32
Ble medlem: May 2006
Omdømme:
0
Det ser ut for at du har hatt en skikkelig bra kjøretur ja [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
Et forslag fra meg må bli å male hengeren din i samme camo som resten av doningen [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/cool.gif[/img]
Du vet vel forresten at sån padling er mye mer underholdene på vann enn oppe på en C303 [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img]
Hm...... kanskje ikke hvis C303:n kjører på fjellet forresten [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/huh.gif[/img]
Innlegg: 1,511
Tråder: 24
Ble medlem: Oct 2007
Omdømme:
0
Åssen går det med servoen......... klar til setermoen?
Ka du ska med kanoen........ e du engsteli førr å kjør i vann.... [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img]
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
Kano'en e for fisking eller bare for å leke på vannet... men hjelper kansje på flyteevnen om vadinga blir dyp... Servo blir ikke montert før setermoen. Er litt for omfattende for meg å gjøre alene. Får hjelp av en som er god til å sveise. Men servo skal være klart til LT2010 senest.
Nå er jeg i London på ferie. Deilig å slappe av litt fra jobb.
Innlegg: 893
Tråder: 149
Ble medlem: Sep 2005
Omdømme:
0
Hei.
Du har ingen farge/malingskoder på fargene du brukte når du malte bilen?
Husker jo du sa du hadde blandet selv på den brune.
Men er sårt på jakt etter den mørke grønnfargen nå. Står med mye av bilden strippet og ønsker og få satt sammen igjen.
_________________________________________________
<b><!--sizeo:1--><!--/sizeo-->En fot inne oss den skumle Arctic Trucks Mafia'n<!--sizec--><!--/sizec--></b>
Innlegg: 3,890
Tråder: 168
Ble medlem: Nov 2005
Omdømme:
0
19.09.2009, 22:33
(Dette innlegget blei sist endra: 19.09.2009, 22:36 av 1911.)
Artig med nytt kjøretøy. Denne gangen ble det noe jeg har litt kjennskap til i fra før.
1991 Chevrolet Suburban V20 Silverado 6,2 D. Bilen har Starcraft Conversion. 149 k på telleren. Velholdt rustfri bil. Har hatt 2 eiere siden ny.
Kommer bilder så snart det blir muligheter for fotografering i dagslys.
Planene framover må bli å bytte over div lys fra gammelbilen. Dær har jeg jo nye lykter i fronten fra LMC truck.
|