Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hvor får man tak i CPS sensor til Cherokee?
#1
Første gang jeg har kjøpt 1992, Cherokee 4.0 HO, og leser at mange opplever at CPS (crank) sensor går åt skogen og motor stanser når den er varm.
Jeg vurderer å være litt føre var og kjøpe inn en slik sensor før feil oppstår..

hvor får man tak i slikt billigst? (gjerne utlandet)

Svar
#2
Hei.
Kjøp for all del en orginal sensor! Mange har brent seg på å kjøpe uorginale sensorer.
Denne sjappa handler jeg alt av orginaldeler, og er meget godt fornøyd med service og pris.

http://www.trademotion.com/partlocator/ind...m?siteid=213764
Svar
#3
<!--quoteo(post=1532458:date=12 Aug 2009, 20:01:name=ThomasXJ99)-->QUOTE(ThomasXJ99 @ 12 Aug 2009, 20:01) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei.
Kjøp for all del en orginal sensor! Mange har brent seg på å kjøpe uorginale sensorer.
Denne sjappa handler jeg alt av orginaldeler, og er meget godt fornøyd med service og pris.

http://www.trademotion.com/partlocator/ind...m?siteid=213764<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


takk for svar!

har du delenummer?

sender dem direkte til norge, eller må man via jetcarrier?
Svar
#4
Jeg kjøpte hos www.aarnes.no.

Det stod Standard på den, så det var vel en OEM del. Mener den kosta et par tre hundre.

mvh
Torfinn
Svar
#5
vet ikke delenummer, men velg Jeep, aktuell årsmodell og til sist cherokee under "replacement parts"(kolonnen til venstre). Når du har gjort dette, velger du underkategorien som heter "electrical", som underkategori av electrical skal du velge "powertrain control". Under powertrain control finner du blandt annet crankshaft position sensor (CPS) og de fleste andre sensorer. Finner du ikke aktuell sensor, skriv en mail til de og forespør om hva du ønsker.
Franklin Sussex sender direkte til Norge, og bruker US Mail (vanlig post). Vanligvis tar det en snau uke før du får hentelapp fra posten om ankommet pakke (pakken kan spores på hjemmesiden til US Mail og posten).

Leser du på NAXJA sidene så kan man der ikke få understreket mange nok ganger at man i aller høyeste grad bør kjøpe orginalsensorer til Jeep. Koster litt mer enn uorginalt, men er til gjengjeld tryggere på at nyinnstalert sensor virker som den skal.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)