Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aisin forgasser 2 løps til 413
#1
Hvor er det best å bestille repdeler til disse. Tenkte jeg skulle overhale en jeg har liggende

Pakninger, nåler, fjærer alle deler som slites vokselementet og all den skiten der ;-)

Jeg vet om en i Australia som har en del, men det må da finnes andre
Svar
#2
Originalt har dei vel. Veit fleire som har fått dette gjennom RSA i løpet av siste par åra, som feks Oringen på tomgangdysa osv..

ellers går det å spørre Raj i India også, spes fint om en har delenummeret:


Dear Amfinn
Which parts you need.. Please send me the part no. or the picture of those parts. I have tonns of Suzuki Samurai parts
Regards
Raj

du finner han på ebay. http://myworld.ebay.co.uk/baaniya_online?s...E:X:AAQ:GB:1181



Mellom Bakkar og Berg Aaffroad - terrengbil.com
Medlem nr.63 Suzuki 4x4 Klubb Norge

Har deaktivert PM, men send gjerne en epost Smile
Svar
#3
<!--quoteo(post=1562382:date=5 Feb 2010, 12:39:name=yakuza)-->QUOTE(yakuza @ 5 Feb 2010, 12:39) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Originalt har dei vel. Veit fleire som har fått dette gjennom RSA i løpet av siste par åra, som feks Oringen på tomgangdysa osv..

ellers går det å spørre Raj i India også, spes fint om en har delenummeret:


Dear Amfinn
Which parts you need.. Please send me the part no. or the picture of those parts. I have tonns of Suzuki Samurai parts
Regards
Raj

du finner han på ebay. http://myworld.ebay.co.uk/baaniya_online?s...E:X:AAQ:GB:1181<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Regnet med at jeg fikk svar fra deg og lurte på å sende innlegget til deg som epost i stedet :-)

Jeg er etter lang tids testing av Weber 32/36 ikke helt fornøyd med den i forhold til forbruket. Den super i seg urimelig mye suppe når en legger pedalen flat. Jeg skal uansett putte inn 1600 motor med inj i begge SJ mine, men jeg skal renovere en originalgasser for fornøyelsens skyld først.

Svar
#4
<!--quoteo(post=1562385:date=5 Feb 2010, 12:59:name=Nöcke Gunnar)-->QUOTE(Nöcke Gunnar @ 5 Feb 2010, 12:59) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Regnet med at jeg fikk svar fra deg og lurte på å sende innlegget til deg som epost i stedet :-)

Jeg er etter lang tids testing av Weber 32/36 ikke helt fornøyd med den i forhold til forbruket. Den super i seg urimelig mye suppe når en legger pedalen flat. Jeg skal uansett putte inn 1600 motor med inj i begge SJ mine, men jeg skal renovere en originalgasser for fornøyelsens skyld først.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Rart det med at alle klager på forbruket på sine webere. Min gikk veldig rimelig med Weber, 0.7l/mil frå her til Rena med 31" dekk, to mann og full bil med deler og oppakning.. det er både strynefjellet og venabygdsfjellet og ikkje akkurat så mykje konstant 90 anna enn ned frå fjella og ned østerdalen..

Du veit du er Hardcore Suzukientusiast når du ser på den originale gasseren med fornøyelse [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]

Min org. gasser funker forresten fortsatt heilt supert. den er av dei siste som sto i sammy før dei kom med FI. justert med FAQ'en og oppskrifta som ligger her inne.. Men bensinforbruket er ikkje ideelt.
Mellom Bakkar og Berg Aaffroad - terrengbil.com
Medlem nr.63 Suzuki 4x4 Klubb Norge

Har deaktivert PM, men send gjerne en epost Smile
Svar
#5
<!--quoteo(post=1562488:date=5 Feb 2010, 22:32:name=yakuza)-->QUOTE(yakuza @ 5 Feb 2010, 22:32) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Rart det med at alle klager på forbruket på sine webere. Min gikk veldig rimelig med Weber, 0.7l/mil frå her til Rena med 31" dekk, to mann og full bil med deler og oppakning.. det er både strynefjellet og venabygdsfjellet og ikkje akkurat så mykje konstant 90 anna enn ned frå fjella og ned østerdalen..

Du veit du er Hardcore Suzukientusiast når du ser på den originale gasseren med fornøyelse [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]

Min org. gasser funker forresten fortsatt heilt supert. den er av dei siste som sto i sammy før dei kom med FI. justert med FAQ'en og oppskrifta som ligger her inne.. Men bensinforbruket er ikkje ideelt.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Hardcore og hardcore, jeg vet ikke, men Aisinforgasseren er en meget avansert forgasser og har masse fin mekanikk og når den virker som den skal så er den egentlig utrolig bra. Jeg tror nok at jeg skal ha på originalgasseren en liten stund før jeg bytter motor.

En ting med Weberen, eller rettere sagt Weberkopien, er at det er veldig vanskelig å få justert den ned på rett CO på tomgangen.
Svar
#6
<!--quoteo(post=1562621:date=6 Feb 2010, 15:56:name=Nöcke Gunnar)-->QUOTE(Nöcke Gunnar @ 6 Feb 2010, 15:56) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hardcore og hardcore, jeg vet ikke, men Aisinforgasseren er en meget avansert forgasser og har masse fin mekanikk og når den virker som den skal så er den egentlig utrolig bra. Jeg tror nok at jeg skal ha på originalgasseren en liten stund før jeg bytter motor.

En ting med Weberen, eller rettere sagt Weberkopien, er at det er veldig vanskelig å få justert den ned på rett CO på tomgangen.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Si fra om du har lyst til å overhale gasseren til 413 min og [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img]
If it ain't broken, you haven't used it hard enough!

Medlem nr.213 Suzuki 4x4 Klubb Norge
Svar
#7
<!--quoteo(post=1562625:date=6 Feb 2010, 16:09:name=Øyvind Dotsetsveen)-->QUOTE(Øyvind Dotsetsveen @ 6 Feb 2010, 16:09) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Si fra om du har lyst til å overhale gasseren til 413 min og [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/tongue.gif[/img]<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Jeg bestilte ny Weber 32/36 til 413 her om dagen, alt av deler fulgte for øvrig med. Jeg trengte ikke røre en skrue på forgasseren i det hele tatt, bilen gikk som ei klokke. Har ikke fått målt bensinforbruket enda, men ble iallefall godt drag i den. Manuel chocke. Bestilte med kit til 413, og er utrolig fornøyd. Den orginale ble for avansert for min del, orker ikke å sette meg inn i den.
Mer gass løser alle problemer..
Svar
#8
<!--quoteo(post=1567847:date=9 Mar 2010, 09:25:name=suzuki-sj)-->QUOTE(suzuki-sj @ 9 Mar 2010, 09:25) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Jeg bestilte ny Weber 32/36 til 413 her om dagen, alt av deler fulgte for øvrig med. Jeg trengte ikke røre en skrue på forgasseren i det hele tatt, bilen gikk som ei klokke. Har ikke fått målt bensinforbruket enda, men ble iallefall godt drag i den. Manuel chocke. Bestilte med kit til 413, og er utrolig fornøyd. Den orginale ble for avansert for min del, orker ikke å sette meg inn i den.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

sjekk avgass på den, min var satt opp til ca 6 ganger lovlig max og vil knapt gå på tomgang under tusen turn om avgasskrav skal holdes. Og med gassen bunn drar den jævvli mye suppe.

Men den får bilen til å gå bedre, jeg kjørte rundt 7 tusen km med henger på sj min med den gasseren og siden jeg brukte sj med henger tl å kjøre flyttelass fra Lillehammer til Horten så trengte jeg max trøkk i motoren. Steike så mange runder jeg kjørte.

Og tungt lastet.

Men jeg gadd ikke sette inn G16b 16V motoren som jeg har i garasjen.


Forgasseren har nok litt store innsug til den motoren,
Svar
#9
den har for store porter ja... og for store venturier

resultatet av det er at den ikke forstøver skikkelig, og blandinga kommer som større dråper enn støv

Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)