Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
hjelp til turbomontering
#1
Dette har sikkert vert spurt om xx antall gonga, men eg finne liksom ikkje den tråden som eg leita etter:p
den burde ha ein tittel som kan likne på "turbomontering for dummies, inn med teskje med bilder steg for steg"Tongue
San at det kansje blir mulig for sjølv meg å få det til..Har endelig fått tak på en turbo(ct20)som kjem om ei stund, å då me eg vere klar:p
Finnest det en san tråd? eller nåken som kan forklare meg i detalja?[img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
Skal stå på en 2L motor som ikkje har vert tubo på før.

all hjelp mottas med takkSmile
Svar
#2
heisann!
har gjort det samme på en lc 70 og en taro.
kjøpte en ny eksosmanifold fra hell bil (1350kr)
boret hull i bunnpanna, og sveiset på retur-rør fra turboen.
delte oljetrykks-slangen bort til dynamoen, ,monterte t-stykke, som gikk til turboen også-
stor fordel å bruke en motor uten turbo som utgangspunkt, da det er mer løft på ventilene med denne kammen, og ingen røykbegrensning på pumpa.
håper dette kunne værre til noe hjelp.
evnt så kan du ringe meg på 95461075.

ps: ta en vurdering av rådelager, kommer litt ann på km-stand idag. dette er en billig forsikring, når du skal ut med bunnpanna for å sveise på oljeretur.
Svar
#3
Du har PM
Lars'ern

[Bilde: logo_phpBB.gif]


<i>Norges største trosamfunn er folk som har kjøpt ett VAG produkt å tror de har fått en bra bil</i>
<i>(sitat Volvo-Lars på http://volvoforum.no)</i>
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)