Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bytte fra 4h til 2h XJ 97 4.0
#1
Hei!

Har problemer med å få koblet den til bakhjulsdrift igjen. Den har fungert tidligere i vinter og har ikke hatt noen problemer med å veksle før. Noen som vet hva jeg kan gjøre?

Svar
#2
Har ikke noen andre tips enn det å gi på litt for så å slippe gassen under kjøring og se om det hjelper, eller stå stille og skifte fra revers til drive litt rolig, evt mens bilen ruller sakte.

Har hørt om tendenser til bøyde sjaltegaffler på noen, men hvorvidt det er noe som intreffer ofte aner jeg ikke.
Svar
#3
Hatt problemet selv. Tøm 1 dl olje ned i sprekken til 4h spaken. Dra hardt frem og tilbake mens du kjører (spesielt hardt ned. Se om det hjelper.
Jeep Cherokee XJ Country 1996, 4.0l - Mods: Dynomax VT eksos, Magna flow sports cat, 63mm TB m. spacer, K/N filter, Ford 5.0 dyser, MSD coil.
Svar
#4
Har prøvd begge disse to overstående råd, men ingen av dem funker..

Noen andre?
Svar
#5
Kunne prøvd å justert systemet og, er en egen prosedyre på det. Holder en finger på at det er noe galt med justeringaSmile
Svar
#6
Prøv også å kjøre den litt i lav-gir serie. Hell nedi mer olje. Den skal til slutt komme!
Jeep Cherokee XJ Country 1996, 4.0l - Mods: Dynomax VT eksos, Magna flow sports cat, 63mm TB m. spacer, K/N filter, Ford 5.0 dyser, MSD coil.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)