Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bytte Turbo til 97 ZJ med 2,5 L
#1
Gjorde et søk på forumet uten å bli noe klokere, er det noen som vet hvor en bør kjøpe/overhale og prisnivå.

Har en bekjent dom har fått konstatert turohavari.
Svar
#2
fikk pris fra WM specialisten i uk £410 + £35 i frakt blir vel rundt 5500 ferdig tollet det må vel være en bra pris.
Svar
#3
hoho, når jeg betalte 3500kr til en forhandler i NORGE for en Oppgradert turbo til en Volvo B230 for 4 år siden, så er vel ikke 5500 no god pris.

Hva slags turbo sitter der orginalt? Det er jo helt garantert en Mitsubishi, Holseth, Garrett eller lignende..
Svar
#4
<!--quoteo(post=1607728:date=13 Jan 2011, 16:08:name=JGC_tech)-->QUOTE(JGC_tech @ 13 Jan 2011, 16:08) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->hoho, når jeg betalte 3500kr til en forhandler i NORGE for en Oppgradert turbo til en Volvo B230 for 4 år siden, så er vel ikke 5500 no god pris.

Hva slags turbo sitter der orginalt? Det er jo helt garantert en Mitsubishi, Holseth, Garrett eller lignende..<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->

Er vel muligens Mitsubishi turbo, kan jo høre med Gikturbo.no og sikkert mange andre i Norge som selger overhalte bytteturboer.
92` Suburban 5.7 (et gammelt vrak av en arbeidsbil)

04` Express Van 5.3/AWD m/ BRC Sequent, 5/8-seter på b-førerkort *solgt

03` Avalanche Z71 m/ Prins VSI 5-seter "klasse-B" Bilstein 4600 9"x20" Mickey Thompson med 285/60-20  *solgt

01` Yukon XL 6.0 7-seter "klasse-B" Bilstein 5100 Denali-grill Escalade roof-rack & lakkerte Escalade vent caps *solgt

 
Svar
#5
Hvis det er samme turboen som i XJ, så koster den altså mange titalls tusen fra forhandler (40+ sist jeg sjekket for min årsmodell). Da er 5500 en god pris. Jeg tror GIK Turbo tar mellom 6 og 7.000, det gjorde de i alle fall sist jeg sjekket. Igjen, jeepforhandlerne er det bare å styre unna.
Svar
#6
Ett hett tips: Sverige... kan spare en del på det.

Mitsubishi-turbo er bra nytt, da de aller fleste skaffer eller overhaler disse ganske rimelig [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
MEN, trådstarter bør sjekke opp hva slags turbo som sitter der - da åpner markedet seg mye mer, og ett google-søk kan spare deg for tusenlapper.
Svar
#7
Sjekker for en bekjent som fikk en fantasipris fra merkeforhandler men jeg skall be ham sjekke gikturbo,

takk for svar
Svar
#8
jeg kjøpte til min fra ebay.co.uk...mye diesel-xj i england...

Her for eksempel: dieselxjhugger
Hadde

98 Pajero 2,8 td, 2" ome og 32"

95 Cherokee 2,5 td 4" Trailmaster og 31"

92 Cherokee 4,0 HO 4" ome+bb og 31"

86 Cherokee 2,6 V6 prosjekt høvdingen

89 Terrano 3,0 V6, 32"
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)