Innlegg: 31
Tråder: 12
Ble medlem: Feb 2011
Omdømme:
0
Hei! Er på utkikk etter 4x4, og ser litt på Blazer S10, Pajero 2nd gen, 4runner og Land Cruiser 90 og har noen spørsmål om LC90. Er den "trofast", hva er det man skal se etter og hva er vanlige problemer. 3 liters turbo-diesel motoren har den jo fra 4runner, så vil det si topplokket har det med å bli alt for varmt? Og har den vanligvis bakhjulstrekk men med innkobling av 4x4, eller permanent 4x4, og har den baksperre som man kan koble inn manuelt? Og har den god framkommelighet? Og hvilke av disse bilene vil dere anbefale?
Innlegg: 4,917
Tråder: 152
Ble medlem: Jan 2005
Omdømme:
0
<!--quoteo(post=1616828:date=27 Mar 2011, 15:13:name=OllllO)-->QUOTE(OllllO @ 27 Mar 2011, 15:13)
<{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Hei! Er på utkikk etter 4x4, og ser litt på Blazer S10, Pajero 2nd gen, 4runner og Land Cruiser 90 og har noen spørsmål om LC90. Er den "trofast", hva er det man skal se etter og hva er vanlige problemer. 3 liters turbo-diesel motoren har den jo fra 4runner, så vil det si topplokket har det med å bli alt for varmt? Og har den vanligvis bakhjulstrekk men med innkobling av 4x4, eller permanent 4x4, og har den baksperre som man kan koble inn manuelt? Og har den god framkommelighet? Og hvilke av disse bilene vil dere anbefale?<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->
Er vel ikke helt samme motor i LC90 å 4runner tror jeg.
Like pålitelig som alle andre toyota.
Den har fulltime 4x4 me låsbar senterdiff.
Noen har diffsperre bak.
Jeg hadde valgt 90 en dersom du har råd.
Niva '97 "Fred Flintstones engine" 31" Steel Front Diff, "The French Mod" T-Case,BTR60/UAZ Autolocker, OME 50mm, Rancho RS5000, ZF Servo, More to come!
Grizzly 700EPs '08
It's a Jeep thing, that's why I drive a Niva!
Innlegg: 138
Tråder: 3
Ble medlem: Jan 2010
Omdømme:
0
joda 4 run motor 3 liter passer oppi den i 90 har nett gjort det skifte disel pumpa over gjort på 20 min om motor står ute og fjern egr el og bunn panna og sumpen sveisa om røret og skifta sensor bak starter ,juster pumpa og start opp
snart jule ferie for esab