Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hjelp!! Noe å ha?
#1
Hei Jeep entusiaster.

Jeg er ganske fersk i dette gamet, men vurderer seriøst å kjøpe meg Wrangler, da dette har vært en guttedrøm i mange år.
Har lest og studert mye frem og tilbake og kommet frem til at jeg ønsker meg en YJ med 4 liter og manuell kasse. Desverre er det ikke mange å oppdrive, men her om dagen kom jeg over en på finn. se link http://www.finn.no/finn/car/used/object?...e=29840142
Den og har gått langt, men om den er vedlikeholdt bra, er det vel fortsatt mye bil igjen?

Bilen har hardtopp og softtopp, 33" dekk ´(usikker på hva som er gjort av heving og dreving) Vet ikke så mye mer foreløpig.

Noen som kjenner til bilen eller som har innspill på om dette er et "fornuftig" kjøp, pris osv, tas det imot med takk.

Wranglerboy [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/smile.gif[/img]
Svar
#2
Sjekk at dekk og eventuell heving er ført inn i vognkortet
Svar
#3
<!--quoteo(post=1627934:date=17 Aug 2011, 13:53:name=Stormer)-->QUOTE(Stormer @ 17 Aug 2011, 13:53) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Sjekk at dekk og eventuell heving er ført inn i vognkortet<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Hei og takk for svar, skal sjekke om det er ok o vognkort. Er det vanskelig å få dette gjort i ettertid dersom det ikke er i orden?
Han mente bilen ikke var hevet, men kan det være mulig når det er 33" dekk som sitter på? Trodde ikke det lot seg gjøre..



Svar
#4
Jeg tror heller ikke det går men jeg har ikke prøvd.

Godkjenning i ettertid kan fort bli dyrt og tidkrevende. du må ha TUV papirer på felger og event hevesett, nye breddere hvis hjulene stikker utenfor, forlengese av frontfanger slik at den dekker breddendokumentasjon på at speedometeret viser riktig og eventuelle kostnader på ombygging/modifisering av spedometer. I tilegg kan du risikere å måtte krangle med BT. Jeg måtte hvise bilen tre ganger fordi hver kontrolør oppdaget noe som den andre ikke brydde seg om eller oppdaget. Har lest at noen har kommet i problemer fordi det har blitt for stor avstand fra lysene til bilens ytterpunk (jeg oplevde ikke dette).


Svar
#5
<!--quoteo(post=1628005:date=18 Aug 2011, 08:44:name=Stormer)-->QUOTE(Stormer @ 18 Aug 2011, 08:44) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Jeg tror heller ikke det går men jeg har ikke prøvd.

Godkjenning i ettertid kan fort bli dyrt og tidkrevende. du må ha TUV papirer på felger og event hevesett, nye breddere hvis hjulene stikker utenfor, forlengese av frontfanger slik at den dekker breddendokumentasjon på at speedometeret viser riktig og eventuelle kostnader på ombygging/modifisering av spedometer. I tilegg kan du risikere å måtte krangle med BT. Jeg måtte hvise bilen tre ganger fordi hver kontrolør oppdaget noe som den andre ikke brydde seg om eller oppdaget. Har lest at noen har kommet i problemer fordi det har blitt for stor avstand fra lysene til bilens ytterpunk (jeg oplevde ikke dette).<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Spørs om ikke det blir mye frem og tilbake ja, stod noe i vognkortet om godkjennt ombygging til 101?? den 25 07 2007, aner ikke hva det betyr? Kikket på bilen igår og det ser ikke ut som noe kupp! MYE rust lite vedlikehold etter hva jeg kan se. Føltes direkte ubehagelig/farlig å kjøre! vet ikke om det er dekkene eller alt i kombinajson, men var ikke noen positiv overraskelse. MEN kul bil, kan ikke si annet enn at disse Wranglerne har sjel og er rå å se på. Håper å finne en som er i noe bedre stand og som har mer dokumentasjon.

Takk for hjelpen og gode innspill!

Svar
#6
101 er Kjøretøygruppe 101 personbil. Bilen har vært varebil men det er nå satt in seter bak og den har fått hvite skilter
Svar
#7
<!--quoteo(post=1628071:date=19 Aug 2011, 12:30:name=Stormer)-->QUOTE(Stormer @ 19 Aug 2011, 12:30) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->101 er Kjøretøygruppe 101 personbil. Bilen har vært varebil men det er nå satt in seter bak og den har fått hvite skilter<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Hmmm ja da er ikke noe annet godkjennt, det er ikke bra! Desuten er prisen for høy, mye jobb med den bilen. Rust +++

Takk for svar, ser ut som Jeepdrømmen må utsettes noe, er ikke mange bilene som ligger ute [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img]

Svar
#8
Vil du ha en god Wrangler som er godt vedlikeholdt og som er godkjent hevet bør du vurdere denne: http://www.finn.no/finn/object?finnkode=29527199

Denne har det meste av utstyr og er påkostet over 130 000 de site 18 mnd
Mvh C3

Lokallagleder Jeep Club Norway, Troms og Omegn (Alt nord for Trøndelag)

troms@jeepclubnorway.no

2011 Jeep Wrangler Unlimited Sahara
2009 Jeep Wrangler JK Unl Rubicon
1998 Jeep Wrangler TJ

www.c3foto.no
Svar
#9
Vel nå har ikke jeg sett den jeepen du spurte om in real life for å si det slik, men jeg blir alltid skeptisk når selgeren legger ut kun et fåtall bilder av bilen og da disse på langt hold, jo flere bilder jo bedre siden eier da er mer stolt av bilen og dens tilstand.

Kanskje litt kynisk på en måte, men har alltid opplevd at biler med få bilder og stor avstand er det desto mer som må gjøres, men krev gjerne en naf raport på bilen da disse er relativt billige og en grei mal for både kjøper og selger.
Vil ikke selger gjennomføre en slik test så gå din vei, da er det høyst sannsynlig noe feil med bilen.
En EU kontroll er ikke god nok siden den kan utføres av et partisk verksted.

Og tro meg jeg snakker av erfaring, dyrkjøpt erfaring.
Svar
#10
<!--quoteo(post=1628153:date=20 Aug 2011, 21:30:name=jeep xj)-->QUOTE(jeep xj @ 20 Aug 2011, 21:30) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Vel nå har ikke jeg sett den jeepen du spurte om in real life for å si det slik, men jeg blir alltid skeptisk når selgeren legger ut kun et fåtall bilder av bilen og da disse på langt hold, jo flere bilder jo bedre siden eier da er mer stolt av bilen og dens tilstand.

Kanskje litt kynisk på en måte, men har alltid opplevd at biler med få bilder og stor avstand er det desto mer som må gjøres, men krev gjerne en naf raport på bilen da disse er relativt billige og en grei mal for både kjøper og selger.
Vil ikke selger gjennomføre en slik test så gå din vei, da er det høyst sannsynlig noe feil med bilen.
En EU kontroll er ikke god nok siden den kan utføres av et partisk verksted.

Og tro meg jeg snakker av erfaring, dyrkjøpt erfaring.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->


Hei og takk for svar. Jeg er helt enig i det du sier og han var ikke så ivrig på NAF test, da blir jeg skeptisk. Nei, det blir ikke denne bilen på meg, da måtte prisen vært en helt annen. Men ble lokket av 4 liter og manuell kasse, har ikke planer om å kjøpe meg bil som er undermotorisert igjen og 2,5 er vel litt kjedelig?
Svar
#11
Tja, jeg har kjørt begge deler og synes 2,5 er for tam. Den blir jo ikke noe sprekere hvis man setter på store hjul.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)