Innlegg: 121
Tråder: 36
Ble medlem: Nov 2008
Omdømme:
0
Hei, prøver meg med noen spørsmål her. Jeg har en Nikki dieselpumpe til en tidlig 90 talls Campo, den er tiltenkt videre tjeneste på en vw 1,9 liters motor. Problemet er at jeg ikke finner noe data på pumpa, eller en oversikt på hva de elektriske kontaktene er til og hvordan de kobles opp. Har Googlet meg rød i øya uten hell.
Er det noen som kan bidra ?
Innlegg: 580
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
Har ikke wv-pumpa totrinns dyser med høyere trykk enn izusu?
Vil tippe, uten at jeg kjenner japsepumpa, på at du trenger en +-ledning til pumpa og resten kan være til EGR-ventilen? Skudd i blinde.
Innlegg: 121
Tråder: 36
Ble medlem: Nov 2008
Omdømme:
0
Det er en Bosch VE pumpe som er bygget på lisens av Nikki og jeg kommer ikke til å bruke to trinnsdyser ,så må bare dreie av reimhjulet litt i bakkant for å få den på plass. Etter plasseringen å dømme er den ene kontakten stopperen, den andre regner jeg med er kaldstart anordning, men den tredje ?
Innlegg: 580
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
25.07.2012, 19:13
(Dette innlegget blei sist endra: 25.07.2012, 19:13 av lafterolf.)
Tror du vil angre å ikke bruke totrinnsdysene. Det finnes andre pumper fra Boch som har dette om det er større dieselmengde du er ute etter.
Den siste kontakten kan være styring av EGR uten at jeg vet.