Innlegg: 22
Tråder: 8
Ble medlem: Sep 2010
Omdømme:
0
Om du følger linken vennligst fortell meg hvordan du tolker dekktypen. Er dette et helårsdekk med snøfnugg symbol eller ikke? Skal si noe senere om akkurat dette, men trenger litt upåvirket feedback først..
[url="http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=4269913.129.2177&typ=R-129178&ranzahl=4&Breite=265&Quer=75&Felge=16&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=129&sowigan=GAN"]http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?details=Ordern&cart_id=4269913.129.2177&typ=R-129178&ranzahl=4&Breite=265&Quer=75&Felge=16&weiter=0&kategorie=6&Ang_pro_Seite=15&Transport=P&dsco=129&sowigan=GAN[/url]
Innlegg: 18
Tråder: 2
Ble medlem: Oct 2009
Omdømme:
0
det er lovlig å kjøre med.... men ikke spesielt bra vil jeg tro.
seiping hjelper jo veldig på vintern da... men pigging er jo ennå bedre...
Turen starter der veien stopper...
Innlegg: 580
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
Hvorfor ikke kjøpe dekk som er vinterdekk?
Gummiblandingen på MT-dekk blir hard i minusgrader.
Innlegg: 598
Tråder: 23
Ble medlem: Nov 2011
Omdømme:
0
Ser ut som det er 50/50. Halv sol, halv snufnugg.
Innlegg: 73
Tråder: 4
Ble medlem: Sep 2009
Omdømme:
0
Dekk som er beregnet for vinter har ett symbol med ett fjell og snøkrystall inni i tillegg til M S merking. Kun M S er helårsdekk og har ikke de beste vinteregenskaper.
Jeg kjøpte 4 Nokian Rotiiva som har vintermerking i 285/75-16 til min Excursion og som fungerte veldig godt på snø og is.
Innlegg: 801
Tråder: 69
Ble medlem: Aug 2005
Omdømme:
0
30.11.2012, 17:01
(Dette innlegget blei sist endra: 30.11.2012, 17:06 av Wikingen.)
Her er en tysk test. [url="http://www.dekktest.com/transpsorter_dekk/cooper/discoverer_stt/index.html"]http://www.dekktest...._stt/index.html[/url]
Hva er det du mener er så feil?
Jeg har brukt dette som helårsdekk, og er sånn midt-på-treet-fornøyd. Funka bedre enn BFG AllTerrain.
Roy I. Hernes, også kalt Mr. Plaztic.
Har sagt:
Auda! Det så ikke så dypt ut på avstand...
Rygge nei!! Ikke f...!!
Rust kan være pent, det...
_______________________________________________________________________________
Treffes på tlf.: 90628821 ved behov.
Bosatt i Høyjord i Andebu/Vestfold, verdens navle...!
2017 MB-Vito Tourer, 1999 Jeep GC (WJ).
Innlegg: 22
Tråder: 8
Ble medlem: Sep 2010
Omdømme:
0
Jeg har ett sett cooper dekk ifra før med snøfnugg. Har fungert ypperlig i flere år. Tenkte jeg skulle kjøpe nye nå på sen sommeren. Surfet innom siden og fant tilsvarende dekk som linken bare i 285/75 16. De linket til og med til en test som ga god score på snø. Tenkte ikke mere på det.. Når snøen nå kom for noen uker siden fikk jeg store problemer med å holde meg på veien.. Slapp taket alt for lett. Ikke tenkte jeg på å sjekke dekkene når de kom heller. Når jeg nå ser litt mere grundig .. ser jeg jo at testen er utført av brukere, og at dekket slett ikke er et helårsdekk ment for norsk vinter. Ikke er det snøfnugg merket heller.
Er det jeg som er helt fjern her eller kan man tolke måten nettsiden viser dekket på som at det er merket med snøfnugg? Det står helårsdekk og har et snøfnugg lignende symbol ved siden. Butikken ønsker ikke å bytte og mener de ikke har noe skyld i mitt feile dekkvalg. Har skrevet en formell klage til firmaet som jeg avventer respons på. Jeg mener jo at man kan tolke det feil slik det står og at det da er mulig å få byttet varen da det markedsføres feil. Hva mener dere?
Innlegg: 529
Tråder: 21
Ble medlem: Aug 2006
Omdømme:
0
Ingen helårsdekk er beregnet på norsk vinter. Vinterdekk er beregnet på norsk vinter.
RedWolf
Innlegg: 22
Tråder: 8
Ble medlem: Sep 2010
Omdømme:
0
01.12.2012, 01:18
(Dette innlegget blei sist endra: 01.12.2012, 01:29 av standalis.)
[quote name='RedWolf' timestamp='1354319830' post='1659791']
Ingen helårsdekk er beregnet på norsk vinter. Vinterdekk er beregnet på norsk vinter.
[/quote]
Hadde ingen problemer med cooper dekka med snøfnugg merking. En anelse bedre enn nokian pikkdekkene jeg kjører med nå faktisk..sånn all over !
Innlegg: 708
Tråder: 27
Ble medlem: Jan 2007
Omdømme:
0
Forskjellige dekk har forskjellige egenskaper. Som sagt over, ingen helårsdekk er ment for norsk vinter. Jeg tror butikken har sitt på det tørre her dessverre, og at det er du som har valgt feil dekk..
Har du prøvd å seipe og\eller pigge? Det hjelper voldsomt. Ellers er det nok bare å se seg om etter andre dekk hvis du ikke er fornøyd <img src='http://www.offroad.no/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/wink.png' class='bbc_emoticon' alt='

' />
- Because it all went to hælvete in a very krapp turn, som Petter Solberg sier -
Innlegg: 2,346
Tråder: 75
Ble medlem: Nov 2004
Omdømme:
0
se på mønsteret...kan ikke forvente vinter egenskaper... <img src='http://www.offroad.no/forum/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/thumbsdown.gif' class='bbc_emoticon' alt=':thumbsdown:' />
_____________________
Roy S. Hansen - " er en så genialt intuitiv fører "
Hummer H2
.
Innlegg: 580
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
MT dekk vil aldri få vinterdekkegenskaper, til det vil gummien bli for hard. Jeg vet godt at de kan brukes med mye seiping, og at det for noen år var bedre enn helårsdekk, som igjen var det eneste alternitivet for å ha vinterdekk på større biler. Nå finnes det derimot vinterdekk til større biler.
Særlig for de som bor litt nord i landet og har snøvinter bør valget være vinterdekk. Der det saltes mye kan MT-dekk med god drenering være greit.
Innlegg: 2,647
Tråder: 84
Ble medlem: Apr 2004
Omdømme:
0
Jeg hadde aldri kjøpt det dekket til vinterdekk basert på det som står på siden, men...
Innlegg: 22
Tråder: 8
Ble medlem: Sep 2010
Omdømme:
0
[quote name='Moabitt'n' timestamp='1354289622' post='1659766']
Dekk som er beregnet for vinter har ett symbol med ett fjell og snøkrystall inni i tillegg til M S merking. Kun M S er helårsdekk og har ikke de beste vinteregenskaper.
Jeg kjøpte 4 Nokian Rotiiva som har vintermerking i 285/75-16 til min Excursion og som fungerte veldig godt på snø og is.
[/quote]
Hvor kjøpte du dine dekk? Kjørt med de lenge??
Innlegg: 782
Tråder: 56
Ble medlem: Jan 2011
Omdømme:
0
Eneste helårsdekk som fungerer bra om vinteren er vinterdekk.....uten pigg, da, da kan du kjøre hele året.
Innlegg: 73
Tråder: 4
Ble medlem: Sep 2009
Omdømme:
0
[quote name='standalis' timestamp='1354507418' post='1659881']
Hvor kjøpte du dine dekk? Kjørt med de lenge??
[/quote]
Kjøpte de på dekkonline.com Betalte 6200 inkl frakt. Har kjørt ca 7000 km siden i sommer. Nesten ikke slitasje på de. Ser enda 100% slitasjemerkene på framhjula.
La om til piggdekk for ca tre uker siden når vi fikk våt is her.
Hadde kjørt hele vinteren hadde det ikke vært for at hakkapelita piggdekkene mine var som nye.
Kjøpte nye Cooper piggdekk til 99 F 250 jeg hadde før og var ikke fornøyd. Var årets produksjon når jeg kjøpte dem men året etter begynte de å bli hard.
Eneste positive jeg syntes var at de drenerte sørpe bedre enn hakkapelitaen.
Innlegg: 580
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
04.12.2012, 18:04
(Dette innlegget blei sist endra: 04.12.2012, 18:06 av lafterolf.)
Cooper har hard gummi. Greit første året men det andre året fungerer seipingen dårlig. Om man drar hardt over knastene med fingrene bør du kunne bevege gummien.
Skal man kjøre piggfritt så velg friksjonsdekk. De holder seg myke år etter år.
Siden dekk har med alle trafikkanters sikkerhet å gjøre ser jeg helst jeg slipper å møte tunge biler med mt-dekk seilende langs veien.