Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spørsmål om th700
#41
Hvis den girer mykt og fint i Drive så kan det ikke være så veldig mye feil med kassa, men sjekk boltene til traversen og gummiklossene som ligger mellom travers og girkasse, slakke der gir rykk og napp.

 

Speedometerwire kan være noe så banalt som at dusten ikke har klart å tre den riktig inn i kassa, eller at den har hengt på slep og blitt avslitt så den ikke entrer lenger.

 

For å løsne og stramme hjullager trenger man et "spesialverktøy" som jeg tviler på at han har giddet å kjøpe, en simpel hylse med 4 "klør" som griper inn i sporene på hovedmutteren.

 

Var det mye forskjell på klaring mellom hjul og skjerm?

Det er ikke akkurat Rolls Royce tilpasning på Chevrolet, og på det ene bildet kan det se ut som venstre framskjerm er montert litt for langt bak i forhold til "normalen...i den grad det finnes noen normal.

Måten du omtaler vinkler og sånt på, samt at du la merke til at det var forskjellig avstand, gir meg en svak følelse av at du har litt mer enn middels oppfatning av hav du snakker om, altså må du bare stole på feelingen og ditt eget øyemål der.

 

Trist, men du hadde helt klart fortjent en verkstedplass/garasje hvor du kunne puslet sammen den pick-up'en.

 

Alternativene jeg har sett på nett så langt består hovedsaklig av K5 Blazere og de er som oftest mer rustbefengt enn pick-up'ene er. Sad

Alt man kan skru er overkommelig, men rustsveising er phyton!

 

Har forresten kjørt en lignende langbrakke selv, men den hadde 1 dør mer på hver side og var mosegrodd både inni og utenpå! :p

10-4 stuck in mud-pit, send assitance and a wrecker...over!
Svar
#42
Husker ikke akkurat, men ikke sikkert det var mer enn et par cm. Men var veldig tydelig pga at hjula dekker mye av hjulbuen, så da vi stod der var det veldig selvlysende..


Jeg kan mye av det grunnleggende, får til litt selv, tok skole med lakkering og jobbet 3,5 mnd som bilmekanikerlærling. Så kan litt. Men innser daglig hvor lite jeg egentlig kan likevel. Ofte så er det slik at jeg ser at noe er galt, men ikke nødvendigvis hva som er galt. Smile


Leter på spreng etter verkstedplass, men for øyeblikket er det enten ingenting, eller bare svindyre plasser... Og med 52 kroner timen går det dårlig, altså!


Vurderer K5 også, men har trøbbel med å finne en brukbar en til riktig pris. Og dessuten må jeg innrømme at kjærligheten for skikkelig pickup er STOR. Dessuten er pickup'en en mer praktisk bil. Mange seter har jeg tross alt i limmon, så trenger ikke flere enn 3 til vanlig. Smile



Men det er surt, hvor utrolig lyst jeg har på den bilen, men jeg vet med meg selv at jeg bare hadde kjøpt meg et stort problem. Likevel klarer jeg ikke å slutte å gruble over hvor mye tid og penger det hadde tatt for å få denne klar til bruk, vs hvor mye tid og penger det vil bli for å finne en annen som er allright?

Svar
#43
På Amcar i Fredrikstad mener jeg å huske de hadde egene jente kvelder, og de fikk både veiledning og hjelp til å skru.

Der har de både kompetanse og verksted, men jeg skal ta en runde og høre med de jeg vet har plass og skrur endel bil.

Selv om det ikke blir den bilen, så må du få ferdig den limmoen. Wink
Svar
#44
Hehe, takk. Smile


Ja, limmon ønsker seg virkelig skilt nå.. 3,5 år siden sist. Sad
Svar
#45
Endelig funnet drømmebilen til salgs, men den er jo selvfølgelig svensk! Sad

Svar
#46
Hva sjeer, ble det noe bil ???

Sitter å rister av spenning her nååååå. Wink
Svar
#47
Som jeg skrev til deg på PM, så hentet jeg meg en '90-mod Suburban i stad :-D

Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)