Siter:Bestilt meg ny dynamo til tahoen da den gikk fyken tidligere i uka. Ble ca 1500 kr med frakt med ny acdelco dynamo, reimstrammer og reim biliste jeg fant på norsk nettbutikk er 2700,- bare for dynamoen.
Mye å spare på rockauto selv med høy frakt blir det nesten halvparten av pris i Norge
Mr.C
<a>Du må huske å ta med moms og momsutlegg for en realistisk prissammenligning, </a>ca 5-6 hundre i ditt tilfelle. Men uansett penger å spare, helt til noe er galt og ting må returneres, da.
Siter:Du må huske å ta med moms og momsutlegg for en realistisk prissammenligning, ca 5-6 hundre i ditt tilfelle. Men uansett penger å spare, helt til noe er galt og ting må returneres, da.
Det er helt sant, og da blir prisen ca2000,- for dynamo reimstrammer og reim ink moms og frakt. I Norge koster samme dynamoen for eks. 2390,- reim 290,- reimstrammer 690,- + ca150,- frakt (priser hentet på amerikanskebildeler.no en plass som jeg synes har bra priser ) = 3520,- en grei besparelse på 43.18% 1520,- :-) Ja man har lite garantier når man importerer selv, men rockauto er veldig greie på dette
fortsetter å holde det i gang jeg! I dag har jeg koblet fullt kicker i silveradon, mangler bare basser under baksete som er bestilt og kommer til torsdag!
Har vært på helgetur fra torsdag til idag, med familien. Besøkt venner på Moberget nordøst for Elverum. Ca 20 mil hver vei. Har nå kjørt 93 mil siden forrige tanking, så skal bli spennende å se hvor mye jeg må fylle senere idag . Er ikke bare VW Polo blue motion som får 90 mil på en tank . Ellers har jeg vært uheldig å fått en steinsprut I den venstre baklykta på bilen, så den er knust . Skikkelig dritt, da lyktene er så og si nye :angry:
Ble ingen veltebøyle i dag, men har fått henta meg noen 36" på felg som jeg tenkte å montere, regner med å kappe litt? (A) hvordan er det å få godkjent heving? er en 97 silverado 2500 klasse B, kan jeg få godkjent bodylift? eller klosser? evnt hvor må det handles?
Det er også helt riktig at heving ved montering av klosser mellom aksel og bladfjær ikke er tillatt.
Hevesett og/eller Body-lift skal være tilpasset den biltypen det monteres på, og dokumentert av kjøretøyfabrikant, eller uavhengige testinstanser som Tyske TUV eller Dekra.
Forige uke sluttet vindusheisene å virke på min 91' Suburban. Oppdaget at det var kun bryterne på førerdøra som var problemet. Om jeg prøvde å kjøre de andre vinduene fra den respektive døren funket alt fint.
Fant etter litt søking og diverse demontering ut at det var ledningsbrudd inne i belgen mellom dør og karosseri. Strakk ny kabel og skjøtet utenfor flexområdet til kabelen.
Tror jeg har klart å fikse dør åpneren til bilen. Jeg bor i 3 etasje, og bilen står ca:25-30mtr vekke fra der jeg står. Klarte jeg å åpne og lukke bilen. Det jeg gjorde var å åpnet senderen, for å se om det var trykk knapper inni åperen, for å ta vekk gummi'en, og se om det funket. Fant masse sort guffe over print platen inni åperen, tørket det vekk. Satte sammen, og testet. Og det funket gull.
Dessverre står den bare å tar opp plass og koster penger nå, har hull i crossover pipen og er ikke EU ok, har rett og slett ikke tid til å skru. Derfor selger jeg den lattelig billig.