Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vinsjmontering på pajero
#1
må vel være noen som har montert vinsj på pajero gen2

 

ikke 100% fornøyd med patentene på de jeg har hatt.. noen som har noen enkle og gode løsninger?

 

Svar
#2
Jeg begynte på et slikt prosjekt en gang. Ble aldri ferdig med dette før bilen avgikk med døden.......dessverre.

Her hadde jeg lagt opp til å montere vinsjen skjult bak støtfangeren. Jeg laget to stålklosser som jeg boret og gjenget fire hull med M12 i hver. Disse sveiste jeg så på innsiden av rammevangene, slik at jeg kunne bolte fast et kraftig flatstål som fluktet med underkant av ramma. Oppå dette flatstålet boltet jeg så fast vinsja og laget fester for rulleklysset. Klysset ble da stående under støtfangeren, og var avtagbart. Til grillen hadde jeg laget fester med kraftige magneter, slik at det var lett å nappe den av for å komme til hendelen på gearet. Så vidt jeg husker klarte jeg på denne måten å unngå å kappe i støtfangeren og svekke denne, og alt unntatt reléboksen var skjult. Om dette er mulig kommer selvfølgelig an på hvordan byggemålene på vinsjen er, men det er relativt god plass mellom støtfangeren og radiatoren. Noe kutting og tilpassing må du uansett regne med.
<b>Deler til gen2 - 2,8 96 mod selges.</b>
Svar
#3
har montert vinsjen nå.

biltema sin vinsjplate boltet direkte under rammevangene forran...

på facelift trenges det ikke kuttes noe stål, fjerne litt av plasten på fangeren for rullene.

 

spurte pga de to forrige pajeroene jeg har hatt med vinsj så var innfestningen i mine øyne helt unødvendig komplisert.

trodde grunnen var at det ikke gikk å bolte vinsjplata direkte i ramma... gikk forøvrig helt strålende

borret forøvrig opp de orginale m10 hullene og har to m12 bolter på hver side

 


.jpg   IMG_0544.JPG (Størrelse: 113.27 KB / Nedlastinger: 56)

 


.jpg   IMG_05531.JPG (Størrelse: 147.82 KB / Nedlastinger: 56)

 


.jpg   IMG_0555.JPG (Størrelse: 135.35 KB / Nedlastinger: 47)

Svar
#4
Fungerer ganske nøyaktig slik som jeg hadde laget, bare at det var kraftigere. Uansett er vel dette godt nokk i massevis. Jeg hadde

Festet klysset med vingbolter, slik at jeg kunne ta dette av og sette på ei blind-plate i stedet. Dette var først å fremst med tanke på at bt har en tendens til å henge seg opp i ting som dette, på en dårlig dag.
<b>Deler til gen2 - 2,8 96 mod selges.</b>
Svar
#5
de henger seg sikkert opp i de rullene, men har da kompansert med å ta av de lifsfarlige ekstralysene som stod på Tongue

 

skal konstruere rocksliders under stigtrinnene for å beskytte de og skjermbredderene litt ved terrengkjøring, kombinert med jekkepunkter for hi-lift..

feste til hi-lift bak ved reservehjul må også lages..

 

blir nok å kopiere etter gammelbilen

 


.jpg   buss'n.jpg (Størrelse: 74.38 KB / Nedlastinger: 38)

Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)