Innlegg: 100
Tråder: 21
Ble medlem: Jul 2009
Omdømme:
0
Ser etter ny bil om dagen, enten Gen 3 pajero eller Gen 4, hvilken hadde dere havnet på?
Ser etter fra 2005 til 2010. Har prøvd en 2016 å det var helt noe annet å kjøre enn toyota, men priser deretter tilsier at det må bli en eldre type pajero.
Import eller norsk bil? Ligg mange ute som er importert i 2012 og 2014
Krav er 3.2, automat og varebil.
Innlegg: 15
Tråder: 4
Ble medlem: Dec 2010
Omdømme:
0
Jeg hadde litt andre krav enn deg, da min liste bestod av "manuell" og "7-seter".. Kjøpte en fra 2001
Det jeg har funnet på min er vel egentlig rust -ikke noe farlig, men alltids en kjip følelse å skrape bort gammel Tectyl og finne rust under.
Min har mest rust i nesa, bak grillen og foran radiatoren. Der er vel en del småting på disse som går igjen, men jeg tror ikke det er verre enn tilsvarende biler fra samme era.
Rust i påfyllingsrøret til dieseltanken
Slakk i registerkjedet -der er visst en kjedestrammer som bør ettergås når den har gått noen mil
Det blinkende senterdiffproblemet (skal ha min til rep for dette -for min del blir det bytte av sensorer på gir- og fordelingskasse)
-Men jeg er ikke bilkyndig, så du får ta mine ord med en klype salt eller to. Jeg tror nok det viktigste er å sjekke for rust: Ta med et skrujern eller en liten pigghammer når du skal se bilen og ikke glem at det finnes andre Pajeroer på Finn dersom du finner foruroligende mye.