Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burde gjelde de fleste her inne.....
#41
KOM (2003) 586 Forslag til europaparlaments- og rådsdirektiv om anvendelse av frontbeskyttelse på motorvogner og om endring av rådsdirektiv 70/156/EØF

Sammendrag av innholdet

Frontbeskyttelse kalles i Norge kufangere. I de senere år har utbredelsen av disse økt markant. En del kufangere utgjør en sikkerhetsrisiko for myke trafikkanter ved kollisjon. Slike kollisjoner skjer ofte ved moderate hastigheter i byområder, og ofte er lettere biler involvert, og ofte er det barn som skades.

Formålet med forslaget er å minske risikoen for alvorlige skader på myke trafikanter ved kollisjon med biler som er utstyrt med kufangere. Ved høye hastigheter er muligheten for å minske skaderisikoen begrenset, men ved hastigheter under ca. 40 km/t er dette fullt mulig.

Forslaget gjelder bare kjøretøy i klassene N1 (varebil) og M1 (personbil) under 3500 kg, og fastsetter tekniske krav til typegodkjenning av bilene originalutstyrt med kufangere og til kufangere som separate tekniske enheter. Forslaget inneholder ikke detaljerte, tekniske bestemmelser, disse vil fastsettes av Kommisjonen i samsvar med artikkel 13 i direktiv 70/156/EØF.

Merknader

Tekniske krav til motorvogner finnes i Forskrift om tekniske krav og godkjenning av kjøretøy, deler og utstyr (kjøretøyforskriften) 4. oktober 1994. Krav til utvendig utforming og til kufangere er regulert i forskriftens kapittel 14 og krav til kollisjonsegenskaper finnes i kapittel 48.

Sakkyndige instansers merknader
Bil gruppe N2: Lastebil med totalvekt over 3.500 kg til 12.000 kg
Bil gruppe N3: Lastebil med totalvekt over 12.000 kg
Bil gruppe M2: Buss med totalvekt ikke over 5.000 kg
Bil gruppe M3: Buss med totalvekt over 5.000 kg



Forslaget har vært behandlet i spesialutvalget for handelsforenkling.

Status

Forslaget er til behandling i Rådet/Parlamentet.


Kapittel X Elektrisk utstyr
så kan dere tenke selv.[Bilde: biggrin.gif]
men jeg er glad jeg har en excursion over 3500 med en jævlig svær kufanger.
he he he
endelig en fordel og ha lastebil over 3500 kg.

ps: til dere som har tahoe ikke reg den under 3500kg, vis Dere vil ha kufanger. Og det vil vel de flleste, for en tahoe er ikke mye pen uten panser pynt.
Svar
#42
Hvorfor i svar.... har jeg N1?

sig

Suburban is the answer (what was the question again?…)
Den som har flest prylar när man dör, vinner...
Svar
#43
hva er bilen reg. som? kombinertbil?

betaler du lastebil eller person/varebil årsavgift?
Svar
#44
Under kjøretøygruoppe står det "N1 / 301 Varebil (Kombinert Bil)"

sig

Suburban is the answer (what was the question again?…)
Den som har flest prylar när man dör, vinner...
Svar
#45
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Skulle vel se litt på hvor sovjetstaten endte etter å ha brukt nasjonalbudsjettet på kjøp av popularitet og vestlige glansbilder. Trodde selv at alle helger besto av bilkjøring, båtkjøring, stort hus, reising, bla bla bla - Ja da . Men ikke til alle og ikke alt på en gang. Det var det bare gamle sovjet som kunne spandere på seg i ca 10 år. Og så fant de ut at de trengte å styre pengeflowen litt gustigere enn hva privatpersonen gjorde.
Og regner du ut hva du har i lønn her i landet --- Ja så har du ingenting. Det er meningen at du skal bruke opp ALT. Forvaltningen er det du selv som tar deg av.
Men jeg er enig i at det er en skjevfordeling når det gjelder bil. Ja da.
Nå er det valg igjen, så gi jærnet !!!

SLy

<i><div align="right">Opprinnelig postet av st-lybe</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Det Sovjet knakk seg på økonomisk var forsvars/militær investeringer!

Pres Ronald Reagan sa engang "if we can't outsmart them-we'll outspend them"
Svar
#46
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">[
Du får jo råd til litt sykeforsikring, pensjon og skolegang når du ikke benytter 90% av lønna di på skatter og avgifter,da....

Tenk på det: Det du har utbetalt i timen er etter masse skatt, og på det har arbeidgiveren din betalt arbeidsgiverAVGIFT(straff for å gi folk arbeid), så bruker du pengene dine på å kjøpe varer og tjenester det er 25 % moms på. Dette kommer i tillegg til alle særavgifter, ikke minst i forbindelse med bilbruk og bolig. Det lille som er igjen av netto skal bedriftene leve av, dvs bl.a betale lønninger som det igjen er arbeidsgiveravgift på og som det skal trekkes en masse skatt av..

Tipper at i gamle Sovjet så forvaltet staten mindre prosentandel av pengene som var i omløp i samfunnet...

<i><div align="right">Opprinnelig postet av Partypatrol</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Nja, veldig få amerikanere eier sitt eget hjem, faste ansettelser er uvanlig i de fleste bransjer og offentlig helsevesen og skoleverk er ikke helt på høyde med resten av den vestlige verden. Lønnsnivået er også en godel lavere enn her i Norge, en maskinarbeider/repratør passere sjelden 10US$ for timen, har han en god arbeidsgiver får han også "benefits" i tillegg (pensjon og sykeforsikring).
De av mine arbeidskamerater som er bosatt i USA har rundt 60% av lønna til sine norske avløsere, og ikke pensjon/sykeforsikring-kun ulykkesforsikring ifob med jobboppdrag. For ordens skyld-dette er ikke et litte bakgårdsfirma men et av oljebransjens største service-firma!

Hva om Ola Dunk i stedet for å fortelle hele verden hvor fælt alt er i Norge, kanskje dro litt i samme retning og forlangte at feks politikere faktisk holdt løftene sine?? Tipper Himmel-losen og Jensemann hadde blitt bleke om nebbet om noen tusen jevnlig hadde forlangt svar på hvorfor de stadig lyver!

Total avsporing!?!?

Beer gives you drain bamage


<i><div align="right">Opprinnelig postet av nordmøring</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Var i USA nå i sommer, det er jo ingenting som koster en dritt der heller da, så 10 USD i timen holder jo en stund lenger enn her...
Svar
#47
jaja, bare å flytte det:-) men sjekk hva feks forsikringsdekning tilsvarende norsk folketrygd koster når du kjøper den privat først-da rekker ikke 10 US langt!

Beer gives you drain bamage
Svar
#48
Prøv å være selvstendig næringsdrivende i Norge og se hvor god dekning du har hos folketrygden.....
Svar
#49
urk.. det er jaggu ikke bare bare detta her :

1985 GMC JIMMY 6" heving 35x12,5x15
Svar
#50
Nei, ikke bare bare. Tror vi har det godt, jeg, selv om mye kunne vært gjort "the Rema-1000 way". Tilbakevirkende kraft, den kan de bare glemme. Lov inntil den og den dato for så og måtte fjernes ? Visste at de er sleipe, byråkratene, men den der skal bli tung å svelge. Dette vil ikke bare gjelde deg og meg... Det vil også gjelde advokater og andre pengesterke med ML og X7 osv. og de vet alltid råd.... Siste ord er ikke sagt i denne saken. Garantert!

For alle som husker 74 modellen av 140-serien til Volvo + mange,mange,mange andre biler, så er jo det sinnsykt, i beste fall. Hva med å forby alle biler . Da er jo fotgjengerproblematikken løst en gang for alle.

"JA til utdeling av gratis hester."

"Send dine varer med DHL's topptrente hester du også!"

eller:

"hestoffroad.no"

Hallooo?

Atle

95 Suburban 7,4 l. Gran Prix, 87 Patrol 3,3 td SR
Svar
#51
Loven er IKKE lik for alle. Se bare her...http://www.simarud.no/bilpaabygg/ford_ecoline.html
Svar
#52
Regner med at den kjerra var jæ... billig i og med at han som kjøpte den fikk blomster [Bilde: biggrin.gif]
Svar
#53
Lurer egentlig på hvem pokker som stemmer for EU:devil:

Det eneste de kommer med er jo direktiver og lover og regler.



__________________________________________________

<img src='http://www.offroad.no/snitz/uploaded/wazzza/xj0248.sized small.jpg' border='0' alt='user posted image'> <font color="blue">"Outer diameter of all pipe must exceed the inner diameter. Otherwise the hole will be on the outside."

</font id="blue">
Svar
#54
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Loven er IKKE lik for alle. Se bare her...http://www.simarud.no/bilpaabygg/ford_ecoline.html

<i><div align="right">Opprinnelig postet av terratracker</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Hva skal de bruke den fine vinsjen til egentligBig Grin

-81 Hi-Lux (V6, 33" +++)
-85 S-10 Blazer (kort)
-87 S-10 Pickup (st cab)
-94 S-10 Blazer (lang)


Byner å bli hypokonder....eller kanskje jeg faktisk er sjuk. "Jokke"
Svar
#55
men det er da vel bare å finne kjøreområder uten så mange kuer!![Bilde: blink.gif]

slå fast!
Svar
#56
HEHE..LENGE SIST HER LED SÅ MIE [Bilde: biggrin.gif]B)
Svar
#57
E bare en ting som nytter; GOD GAMMELDAGS JULING!!!!!!!!! makan til merkelig land
Svar
#58
Utlendinger fra land utenfor Europa/nordamerika som stemmer/er med i FRP? Artig tanke!

Beer gives you drain bamage
Svar
#59
Skjønte ikke stort av det du skrev jeg, men mener å ha fått med meg noe. Står fast på det jeg alltid har sagt! Kommer bare en god ting fra Cuba......Sigarer!

[Bilde: avatar.jpg]
www.ford-project.com
Tom Thorvaldsen
Stolt eier av : 1986 mod. Ford F-150 XLT Lariat
Svar
#60
ikke sånt.........hehe
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)