Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nordland Offroaders. Kjørebilder osv...
hehe..ja, den va jo litt tøff! må vær en islender? apropo BUR! e må bærre få sammen 100ampern!

e d nån som har dela tell en rover-framaksel? range-rover! spindlan eller ka d bli! alt som står på lageran utførr knokkelhuset!

nårti skal vi ta 100-sidersjubileet?? kake og saft i klubblokalet, + kjøring 1.kommende søndag!! inkludert testing av lc-pickupen! førr å ikke snakk om han røder...

Daniel Krüger

1984 Nissan KC(bruksbil)
1970 Volvo 142 (prsjekt)
1969 Dodge polara
[Bilde: Daniellogo1.jpg]
Svar
Terje(Lorden) og Rolf(Oson) på Mo sidene er stor på RR deler

Leon Enge

Rana Offroad Team
Svar
Va ikkje det snakk om å fer t Mo førstkommende?

-Toyota Corollux 2,2d
-83 Toyota LandCruiser HJ60
-Subaru 1800 Turbo stv (konebil)
-44 GMC CCKW 6x6 tipp
-2 stk gamle Opel.
[Bilde: 2005826212651_Stefanlogo.gif]
"Valplaus, men ikkje motlaus!"
Svar
ladaen har kjøreegenskapa!! hallo, i motsetning tell stort sett alle andre bila hær, så har den faktisk ifs forstilling, spiralgfjæra, å når d gjeld kjøreegenskapa så e d fan mæ på høyde me vitara!! suburban derimot, e på d beste en lastebil!!!

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
Svar
Ane æ en litt amper stemning her:wtf:[Bilde: biggrin.gif]:D
Må ikke snakk stygt om Lada, e bra bila d![Bilde: cool.gif]

[Bilde: 2005215222743_VikingensNypajero.jpg]
Svar
Æ har kjørt Niva.. spirala å IFS... spelle ingen rolle... det e som å kjøre traktor iallefall [Bilde: wink.gif] Giring fra hælvette å servo e xtra utstyr... nei det e en kjæmpego orginalbil i skogen å på dårli vintervei... men der stoppe det.

Vi får ta diskusjon over ei øl når du kommer t harstad Anders... å æ har knust dæ i løypa m zukien min [Bilde: biggrin.gif]

<font size="2"><font color="orange"> Du kommer lenger med en dråpe diesel enn med et tonn med vann </font id="orange"></font id="size2">

[Bilde: logo%20henning.bmp]
Svar
bedre å sitte i en sub en en lada den dagen det smell...........
da får man leve med lastebilegenskapan i tillegg, så som nesten ubegrensa hengervekt osv.[Bilde: biggrin.gif]

Tlf 90061188
Checrolet Suburban -86
Ski-Doo Summit 800X -01
Ski-Doo MXZ 800X -01
Patrol-86 Delebil
Corolla -87 (konebil)
Suzuki LT 50 (4hjuling)
2 stk Pocketbikes
[Bilde: 200592111645_Affalogo.gif]
Svar
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Va ikkje det snakk om å fer t Mo førstkommende?
<i><div align="right">Opprinnelig postet av Stefan E.</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"><font color="blue">eeehhhh jau [Bilde: rolleyes.gif] det va vesst snakk om det! [Bilde: tongue.gif]
Trur vi har invitert oss nedover.... [Bilde: wink.gif] </font id="blue">

Jarl Martinussen
Sekretær Nordland Offroaders
-93 Hilux 2,4 D
-84 Pajero 2,3 TD "Røder" 33x12,5x15 Mud
-75 Volvo 242 automat
-00 BMW R 1100 RT
-04 Tysse 6320 (4x0, for transport av Røder)
”Neitakk, æ kjør…”
[Bilde: Jarlogo1.jpg]
Svar
synes nu ladaen har finfine egenskapa på vei, mye bedre en feks pajero gen1, å får nu se på den knusinga i skogenTongue å btw, d e ikke no go vinterbil!!! livsfarlig om du får litt slepp på veien!

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
Svar
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Men æ trur den bi tøff! Går sekkert an å gjør det samme med en Patrol, så har æ mæ plutselig trekkvognpickup med 3,3 TD!!!
Postet av Jama
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
NEEIIII, itt dræp Patrol`n, det e jo litt av sjela te "beiste" at den e som den e.

Finnes å som 4 dørs bygg, men e skjønne itt helt koffor dæm bygge dæm, hvis man da itt ska kjør saua baki derBig Grin
Svar
har egentlig aldri skjønt peonget me picup, me mindre du har et desperat behov før å kjør svanehalshenger eller at du kun ska ha den før å sett på ei feit kromma veltebøyle!! ikke før å snakk stygt om nån ,menne mange hiluxa har jo kapell?? kofør ikke bare kjøp en 4runner først som sist? feks?

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
Svar
SITAT SUB-87 på rana-sia:
Kom plutselig på at om det blir kjøring på heia på lørdag, så må vi ha med ei sag for sist var det noen greiner/trær som stakk litt langt inn i traseen.

e d deit vi har invitert oss??


Daniel Krüger

1984 Nissan KC(bruksbil)
1970 Volvo 142 (prsjekt)
1969 Dodge polara
[Bilde: Daniellogo1.jpg]
Svar
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">har egentlig aldri skjønt peonget me picup, me mindre du har et desperat behov før å kjør svanehalshenger eller at du kun ska ha den før å sett på ei feit kromma veltebøyle!! ikke før å snakk stygt om nån ,menne mange hiluxa har jo kapell?? kofør ikke bare kjøp en 4runner først som sist? feks?
<i><div align="right">Opprinnelig postet av AMan</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"><font color="blue">Skal gi dæ tre eksempel:
1. Når søppelsekka med fårikålresta har stått på et gulv med varmekabla i ei uke e den "væska" som renne ut veldig fin å få i plysjtrekket i 4Runner'n...
2. Når søppelsekka med ferskfeskavfall har stått på et gulv med varmekabla i ei uke e den "væska" som renne ut veldig fin å få i plysjtrekket i 4Runner'n...
3.Når de 4 store rongnetrean æ har heime har mista alle bladan, då e det gjævt å kunne måkk de opp i en 4Runner! Nei! Men på en Hilux ja!!
4.Når 4 stk 32" muddate Mud-Terrain skal transportes til f.eks Harstad (der enkelte var å kjørte Terreng Touring..) e det jo veldig praktisk å fylle plysjtrekket på en 4Runner med våt leire!!! Nei!!! Men på en Hilux ja!!!!
De to første eks e henta fra mitt "verv" som "vaktmester" i en større motorsykkelklubb i en storby i Nordland! [Bilde: tongue.gif]
</font id="blue">

Jarl Martinussen
Sekretær Nordland Offroaders
-93 Hilux 2,4 D
-84 Pajero 2,3 TD "Røder" 33x12,5x15 Mud
-75 Volvo 242 automat
-00 BMW R 1100 RT
-04 Tysse 6320 (4x0, for transport av Røder)
”Neitakk, æ kjør…”
[Bilde: Jarlogo1.jpg]
Svar
Det e vel lørdagen det e snakk om ettersom eg forstod. Altså bli det i så fall avreise lørdags morra. Men vi treng jo ikkje å fer før det bli lyst, tar jo berre et par goe tima nedover.

Spørs jo på interessen, men Mo-besøk e jo nåkka vi har prata om fra tid t anna, så vi burde jo kanskje gjør alvor av det.

Sjøl har eg litt løst!

Stefan

-Toyota Corollux 2,2d
-83 Toyota LandCruiser HJ60
-Subaru 1800 Turbo stv (konebil)
-44 GMC CCKW 6x6 tipp
-2 stk gamle Opel.
[Bilde: 2005826212651_Stefanlogo.gif]
"Valplaus, men ikkje motlaus!"
Svar
før d første har æ betalt kontigent så vidt æ veit, før d andre så ser æ fortsatt fleire ulempa me picup, en æ gjør me ei kasse....[Bilde: tongue.gif] beklager... hehe tenk å måtte måk snø ut av bagasjeplassen om vintern!! å når d gjeld d matavfallet å dem trean, æ har hengerTongue

Niva '97 diesel
Kodiak '98 bensin
Pedalen må vatres avWink
Svar
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"> æ har hengerTongue
<i><div align="right">Opprinnelig postet av AMan</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"><font color="blue"><b>Æ og... [Bilde: wink.gif]</b></font id="blue">

Jarl Martinussen
Sekretær Nordland Offroaders
-93 Hilux 2,4 D
-84 Pajero 2,3 TD "Røder" 33x12,5x15 Mud
-75 Volvo 242 automat
-00 BMW R 1100 RT
-04 Tysse 6320 (4x0, for transport av Røder)
”Neitakk, æ kjør…”
[Bilde: Jarlogo1.jpg]
Svar
Lørdag tell Mo må jo være konge..[Bilde: biggrin.gif] Nokka drit å stå opp tidlig på en søndag, etter en lørdag med alt som følger med...[Bilde: fish.gif]
Pick up, tja.......

Pajero2,5 tdic 95 mod
Pajero 2,3 td 85 mod
XJ 900 S 99mod
[Bilde: John-Torelogo.jpg]
Svar
Pick up e tøft å praktisk å førr folk med hår på brøste......[Bilde: laugh.gif]

mob nr 95142673

You dont stop having fun because you grow old, you grow old because you stop having fun.

Mo i Rana Offroad Team
Svar
hahahahahahahahahahahahahaha.... du får d sagt arild...!!!! ;P =)

[Bilde: signaturbilde.jpg]

Rana Offroad Team

"HELLER EN RUNDBUNGLET STYGG AMERIKANER ENN EN BLANKPOLERT FIN JAPANER"

"I'm so country, my idea of a seven-course dinner is a possum and a sixpack"
Svar
lørdagen e d nok? siste innspill e jakta! men den e nu vel ikke nå problem forr oss i NO som nestn bærre har TJUKT SKUDDSIKKERT JAPSEBLEKK på bilan!!

Daniel Krüger

1984 Nissan KC(bruksbil)
1970 Volvo 142 (prsjekt)
1969 Dodge polara
[Bilde: Daniellogo1.jpg]
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)