Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jada... har klart det igjen
#1

Da er "sommer pussen" ferdig.

Har byttet framaksling på min lille G.

Og i den forbindelse så gjorde jeg noe som jeg har klart en gang før..

Fikk tak i to akslinger (fram + bak) med mellomakslinger, drag og bremser.... i kampens hete når jeg skulle manuvrere disse tunge beista rundt på en europalle var jeg så uheldig at bakre mellomaksling slei fra hverandre og ja..

Da står jeg her da med de to endene og lurer på hvordan den stod.

Disse er jo ballansert etter at de er satt sammen ... men usikker på at jeg satt den riktig sammen..

Er det noen piler på delene som skal peke mot hverandre når man trykker de sammen eller har jeg virkelig gjordt det store nå?


Egentlig ikke noe krise for har igrunn ikke bruk for den... men det var jo greit å vite at den er 100% før jeg legger den på lager.


Ellers så må jeg si at etter ukens slit med å bytte aksling fremme, så er jeg veldig fornøyd. Alt er mer i balanse og ingen vibrasjoner å merke.. Helt supert.

Fjærhaug
Svar
#2
Sitter 2 piler innslått som skal peke mot hverandre. Med litt stålbørste bruk bør de dukke opp (på selve krysset på kort del og på hylsa på den andre delen). Mener å huske at på kort G er det 0 offset på bakre aksel, så da skal kryssa stå rett over fra hverandre.
  • 99 Mercedes-Benz G500 LWB
  • 88 Mercedes-Benz 300GD SWB auto
  • 85 Mercedes-Benz 300GD STT LWB 5-trinns
Svar
#3
<!--quoteo(post=1626847:date=1 Aug 2011, 22:27:name=qwerty)-->QUOTE(qwerty @ 1 Aug 2011, 22:27) <{POST_SNAPBACK}><!--quotec-->Sitter 2 piler innslått som skal peke mot hverandre. Med litt stålbørste bruk bør de dukke opp (på selve krysset på kort del og på hylsa på den andre delen). Mener å huske at på kort G er det 0 offset på bakre aksel, så da skal kryssa stå rett over fra hverandre.<!--QuoteEnd--><!--QuoteEEnd-->



Takk skal du ha Audun. Da berget jeg denne.

God Sommer.
Fjærhaug
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)