Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ford Explorer 4 liter automat
#1
Ja, som tittelen sier, så lurer jeg på hva jeg må passe meg for på en Ford Explorer ?
Den aktuelle bilen er en '96 mod. Gått ca. 250k og koster 69k

Jeg har vært å sett på og prøvekjørt den idag. Nydelig bil å kjøre, stor og romslig. Pen inni. Men jeg kan null om amerikanske biler, så jeg får spørre dere som har litt peiling [Bilde: cool.gif]

De feila jeg fant idag, skulle bli utbedra før handel, den skal inn på EU kontroll på NAF, og den skal gjennom NAF sin kjøpsrådstest.

<b>De feila jeg fant idag var:</b> fjuska en liten anelse da den ble varm(hva kan det være ?), AC slår ut og inn så lenge brytern på dæsjen står på AC(kan det indikere at det er tomt for gass ?), speil venstre side var knust, og justeringa funka ikke, høyre bakdør kunne ikke åpnes innenfra(jeg sjekka barnesikringa, og det funka ikke da jeg satte den andre veien heller), det var litt rust ved venstre bakdør inni dørfallet, mot bakskjerm og kanalen, og litt blemmer ved tanklokk, Alt av bremser var bare søppel, så det blir nytt også.

4x4 auto ble testa på grus og tørr asfalt. Det var ingen brytning eller vibrasjon og lav er testa. Det funker fint, og jeg hører det kobler inn og ut. Jeg har vært under bilen og glana, og jeg ser ikke antydning til rust, eller at noen nylig har rota under der. Motoren var heldigvis ikke vaska, så jeg fikk sett etter lekkasjer osv., og jeg fant ingenting. Alt elektrisk funka inni bilen. Automaten girer pent og pyntelig opp og ned + kickdown. Jeg kjørte den bl.a. på dårlig skogsvei med masse humper, og det var ingen ulyder å høre, og den var tight og fin. Ingen vandring på rattet, men veldig direkte og fin.

Er det noe av det jeg har nevnt her nå, som taler imot at jeg ikke skal velge denne bilen, eller er jeg trygg, siden NAF er innblanda på alle måter, og etter handel så er det 3 mnd. med 50/50 garanti ? Jeg tar imot alle innspill med stor takk [Bilde: biggrin.gif]

Jeg har hatt en lei uvane å kjøpe katta i sekken noen ganger, så jeg begynner å bli litt frustrert, og jeg har ikke råd til feil denne gangen, så please, help me.


<b>Edit:</b> glemte å spørre folket om forventa forbruk med normal pen kjøring ? Den har 156 hk. Selger påsto at den gikk på 1.2-1.3, men at det var jo avhengig av hvor tung jeg var på labben. Kan sikkert få den til å bruke 2 liter uten pes. Men sånn ca. på blanda, normal og pen kjøring er jeg ute etter her nå.
'88 lang Paj. 2.5 TD 31x10,5-15 Brøytebil.
'91 lang Patrol 2.8 TD 265/70-16 Min bil.
'93 Subaru Legacy 2 liter. Konebil.


<b>Murphys lov: alt som kan gå galt, går garantert galt.</b>

www.bruktbildeler.com
www.autodb.com
www.finn.no
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)