Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Grand Cherokee LTD 5.2 V8
#1
Hei

Kjøpte en Jeep fra dødsbo for noen uker tilbake og ble overrasket over kjørecomforten i denne bilen.

Men bilen har noen feil og mangler. 

Støtdemper forran og bak(Lurt å bytte foringer samtidig?)

Noe dødgang på rattet og bruker noe servo olje(hva må byttes?)

Tror vel egentlig meste av slitedelene i forstillingen bør byttes, da jeg vil ha den tipp topp.

Noe "uling" forfra da jeg kjører rett frem og svinger til venstre(Hjullager?)

Den svetter også noe olje fra bakakslingen der mellomaksling går inn.

 

Tips, råd og hvor det er best å handle deler osv tas mot med stor takk!


Bilen er ikke gått mer enn 190 000 så mener selv jeg kan ha bil lenge her.


På forhånd takkSmile

Svar
#2
Har god erfaring med www.sarpaborgmotor.no og www.maldalimport.no hvis du vil handle lokalt. Fra US finnes det uante mengder butikker, enda billigere, men da må du ta mye av risikoen selv. Har selv $2000 på vei fra US... Tongue


Sent from my iPhone using Tapatalk
If it ain't broken, you haven't been looking good enough!

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/4165-hardkaares-pajeroer/"]HardKåres Pajeroer[/url]

[url="http://www.offroad.no/forum/topic/117615-hardkaares-amerikanere/"]HardKåres Amerikanere[/url]
Svar
#3
Takk for svar! Erfaring fra denne type Jeep?

Svar
#4
Jeg har både en -93 mod. Cherokee med 4l og en -94 mod. Grand Cherokee med 5.2, og jeg har et ømt og kjærlig forhold til begge biler. Med riktig stell er Cherokeen en bunnsolid konstruksjon. Både motor og drivlinje regnes for å være svært slitesterke saker. 5.2-literen i Grand Cherokee gjelder jo også for å være en traust og god motor, og den har et langt bedre drag enn 4-literen, uten at den bruker særlig mer bensin. Det litt uheldige med Grand Cherokee, er at den er utstyrt med Chrysler automatkasse. Riktignok er automatkassa (46RH) som står i din bil den sterkeste som noensinne ble montert bak 5.2-literen (i årene 1993 - 1995 fikk alle GC med V8 46RH-kassa), men Chryslers automatkasser har generelt ikke rykte på seg for å være utsøkte saker. Sjekker du amerikanske jeepfora, vil du se at denne kassa gjerne blir omtalt som den beste, nest etter AW4 (som sitter i Cherokeen med 4l og i en del -93-modeller av GC med 4l), men sleives det med vedlikeholdet, eller går den for varm, ryker den like fort som andre Chrysler-kasser. Bruk riktig olje på den: ATF 4+ (ikke Dexron!), skift filter og juster bånd. 

   Ellers har jeg merket meg at det er litt mer elektrisk dilldall med GC enn med Cherokeen. AC og bakrutevisker virker ikke. Jeg måtte frakoble tyverialarmen da den begynte å aktivere startssperra i tide og utide, og jeg måtte fjerne noen sikringer og releer til deler av kupelyset, som ellers nektet å slå seg av, men slikt sjeneres ikke jeg av. Mitt motto er: jo mindre bling, jo bedre. Kjøreopplevelse er selvfølgelig et smaksanliggende, men jeg liker å kjøre GC  -  så godt at denne bilen skal jeg beholde.   

Svar
#5
Ja, bilene er knallfine å kjøre. Problemet mitt er at bilen er damekjørt i 8 år. Hun har kun tatt vare på den innvendig, motor/girmessig med service. Så bilen generelt med tanke på karrosseri, bakstilling og forstilling. Må vel gås over å byttes stort sett det meste.
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)