Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motortrøbbel
#1
Har fått et lit problem på cj7'ern min med at den ikke går på tomgang og går dårlig når jeg gir gass. Har bytta bensinfilter og når det ikke hjalp har jeg satt på et ekstra filter sånn i tilfelle har sjekka og tørka fordelerlokket og rotor og bytta plugger men alt virker ok. Noen som har noen tips? er jo håpløst når jeg må kjøre med et bein på gassen og et på bremsen nå det går sakte ellers stopper den. Tenkte jeg skulle bytte fordeler lokk og rotor og pluggkablene. Hva med stifter det er vel elektronisk på denne men er det noe der som burde byttes?

er litt desp her nå som jeg skal kjøre endel i påska

Chris
#2
Det høres mer ut som et forgasserproblem.

97 TJ 2,5L, Warn 8000i
#3
er det et jeep syndrom (tenkte på jma)

BJØLSETGRENDA 4L KLUBB
#4
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Har fått et lit problem på cj7'ern min med at den ikke går på tomgang og går dårlig når jeg gir gass. Har bytta bensinfilter og når det ikke hjalp har jeg satt på et ekstra filter sånn i tilfelle har sjekka og tørka fordelerlokket og rotor og bytta plugger men alt virker ok. Noen som har noen tips? er jo håpløst når jeg må kjøre med et bein på gassen og et på bremsen nå det går sakte ellers stopper den. Tenkte jeg skulle bytte fordeler lokk og rotor og pluggkablene. Hva med stifter det er vel elektronisk på denne men er det noe der som burde byttes?

er litt desp her nå som jeg skal kjøre endel i påska
Chris
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Du har ikke "tilfeldigvis" den orginale Carter BBD forgasser'n ??

Som alltid, Google er din venn:

http://www.off-road.com/jeep/tech/engine/carter.html

http://www.off-road.com/jeep/tech/258bbd/main.htm
NB ! med unntak av direkte importerte jeep'er, så skal dette være fjernet på de norsk bilene. Sjekk for sikkerhets skyld om du finner noe av det utstyret som er nevnt i artikkelen. Den computer'n som sitter på venstre innerskjerm skal du la være der (såvidt jeg husker).

http://www.bc4x4.com/faqs/yj.cfm?cat=5&faqid=47

Hysj ! ikke forstyr Chris, han har ca. 2 timers lesing foran seg ...
Og hvis du vil finne mer, så prøv Google med " Jeep Carter problems"


Regards,
PerJ
#5
uff dette så jo ikke morsomt ut i det hele tatt hva med en sånn forgasser rens da? det er jo en enkel prosedyre men den funker kanskje ikke?

Chris
#6
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">uff dette så jo ikke morsomt ut i det hele tatt hva med en sånn forgasser rens da? det er jo en enkel prosedyre men den funker kanskje ikke?

Chris

<i><div align="right">Opprinnelig postet av Chris</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Følg først sjekkeprosedyrene i artiklene, da får du en grei oversikt over hvor problemene er ...
Og husk: Den beste forgasseren, er ingen forgasser ...


Regards,
PerJ
#7
hehe ja sant nok skule deff hatt en tpi eller noe sånt inni der men sikkert trøbbel med det oxo

Chris
#8
etter som jeg har lest meg til så ,å jeg fjerne choke spjelet og staget der så løsne de to skruene med hul i så ta ut den klumpen som da skal bli løs inni der og rense denne. Har jeg oppfatta det riktig da?

Chris
#9
nei det funka ikke gitt det ble bare værre faens dritt asså

Chris
#10
Hm,
foruten Carter'ns dårlige rykte kan det kanskje være vakuumlekkasjer?

Leste et sted at en kunne spraye rundt forgasser med startgass (sannsynligvis bør en da ha kald motor?) og dersom turtallet økte skulle dette tyde på "falsk luft".

Basert på andres erfaringer kasta jeg Carter'n ut med en gang problemet viste seg (byttet til Weber) og har ikke angret på det.

JJ


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)