Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tung bil= større trafikksikkerhet
#1
Se her hva som skjer ved kolisjon med tung bil.

http://www.ta.no/nyheter/article891621.ece

Ser på det som en rimelig forsikring å kjøre tung bil, å uanset avgifter blir det ingen liten bil på meg , det er ivertfal sikkert.
#2
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">kipt med storbil mot liten bil da. du risikerer å bli drapsmann

<i><div align="right">Opprinnelig postet av Jay</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

Høres kanskje klysete ut når jeg skriver: Heller dem enn meg !

Men i første omgang kjører jeg faktisk Chevrolet fordi jeg synes den er kul, sikkerheten er et pluss i tillegg.

Men når jeg har bilen full av unger og kjerring, da sier jeg heller deg (ikke du da) enn meg. [Bilde: smile.gif]
#3
kipt med storbil mot liten bil da. du risikerer å bli drapsmann
#4
Samt at hadde alle kjørt stor bil hadde denne effekten forsvunnet.... hardt mot hardt så er det personene i bilen som taper.... Det er ikke uten grunn at de bygger deformasjons soner i biler. 2 Store rammebygde biler som kolliderer er farligere en 2 små biler med deformasjons soner som bremser stoppkreftene. Burene/chassiet som skal holde kupeen på vanlige personbiler har begynt å bli ganske bra.

Uansett så er det en ganske ufair "fight" å kræsje en 2000 et eller annet modell Ford Exursion som har lastebil ramme mot en 80 noe modell mazda 323. Litt vektforskjell, selv om mazdaen hadde vært bygt i titan så hadde personen i mazda'en tapt !.... Exursion veier over dobbelt så mye og dermed blir stoppkreftene på mazdaen alt for store.







[Bilde: driving.gif]
http://www.m4x4cn.com
#5
Jeg er jo glad jeg at så mange velger småbiler får det å kræsje med en annen stor bil hadde nok blitt en hard opplevelse bokstavelig talt.
#6
Ja det barnefamilier som skal straffes, det er biligere å ikke ha pasasjerer, grønn økonomi kaller de det

i min komune så har vi en miljøsjef som kjører en rover med en 4liter bensinmotor bor foresten 5 min gåtur fra kontoret å dit kjører han om det er sommer eller vinter
og da kan han finne på å moralisere meg skulle faen meg hatt juling
#7
Enig der ja ,det koster ikke reint lite med stor bil får tida.
#8
Jepp. Er ingen bombe at man sitter trygt i en stor bil. Men det skal vi altså straffes for av SYKE NORGE SOM LIKER MAKT [Bilde: mad.gif]

Med avifter og stadig nye teite regler. Det er altså greit å kjøre rundt i dødsfeller, altså småbiler, men satser på en større bil med større sikkerhet blir man driti ut både økonomisk og ved at dem innfører restriksjoner på alt mulig.

DusteNorge på sitt aller beste [Bilde: devil.gif]
#9
Kona og ungene krasjet 4Runneren på fredag.
Kun kosmetiske skader i fronten, Renaulten hun traff ble en meter kortere....
Jeg vet det blir rått parti når man kjører på en liten blikkbil, men så lenge det ikke er forbudt med stor og trafikksikker bil bytter jeg ikke!

Pål Blesvik
Tlf: 95781569 / 37156147
offroad@c2i.net
www.3D-RACING.cjb.net
[Bilde: 40%.gif]
LOUD PIPES - SAVE LIVES [Bilde: cool.gif]
#10
Javisst, ingen bil er idiotsikker. I en ulykke kan alt skje. Men i de "normale" ulykkene med biler front i front eller sider, bakfra osv så sitter man en smule trygt ja.

Så hvis man kjører stor bil og tror man er udødelig så kan det vel dukke opp en liten overraskelse eller to skulle jeg tippe [Bilde: cool.gif]
#11
Når ungene sitter i baksetene fårsvarlig fastspent i en subb eller ex skal det en vaken trøkk til får at det går galt.Men selfølgelig alt kan sje
#12
Jepp det samme sier jeg Pål
#13
te kjærringa og ungan har æ kjøpt en ny bil. føles mer sikkert me air bag'a og diverse utstyr for at dæm ska kom sæ fra a te b.
Skoda octavia (ikke le) stasjons vogn.
kom veldig bra ut nå ncap (?) trur d hete d lol [Bilde: blink.gif]
side kolisjons puter, forsterket for eventuelle påkjørsel ved side, og sånne tinger.


HÅPE


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)