Trådvurdering:
  • 0 stemmer - 0 gjennomsnitt
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hjelp- Pajero "knepper" i 4 hjulsdrift
#1
Noen har vært borti lignende problem på 85 Pajero. Har byttet frihjulsnav uten at "kneppingen ble borte. Høre nesten ut som et drev som "glipper". Den kraftige kneppelyden kommer så fort bilen settes i 4WD og pådrag gis. Dette oppstår i både høy og lav serien. Akslinger fremme er også byttet, så jeg har utelukket akslinger og nav fremme. Lyden oppstår ikke når 4WD er innkoblet og bilen går lett og ledig, kun ved gasspådrag. Fint om noen kan hjelpe. Er redd det er fordelingskassa, men usikker.
Svar
#2
Er det bare ett knepp, eller er det skikkelig girboksraping?

_____________________
Det gikk jo shukt fort a'
Svar
#3
tipper på utslitte drivakselkryss
Svar
#4
Vet ikke helt hva jeg skal kalle det, det er en kraftig jevn knepp, knepp, knepp lyd ved gasspådrag kun nåt 4WD er i drift, men som sakt kun ved pådrag eller motstand og ikke når bilen går lett og ledig.

Hadde problem med knakelyd ved full sving, dette ble borte når jeg byttet akslinger, det viste seg å være drivknuten på venstre side.

Det er akkurat som at noe "glipper over" når drivverket fremme blir belastet, både i høy og lav serien.
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Er det bare ett knepp, eller er det skikkelig girboksraping?

_____________________
Det gikk jo shukt fort a'



<i><div align="right">Opprinnelig postet av Snømannen</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">
Svar
#5
hvilken type frihjulsnav har du:wtf: det er ikke uheldigvis superwinsj nav du har:wtf:
Svar
#6
En kjenning av meg hadde et liknende problem på bakakslingen på sin dodge challenger, når han ga gass så ble kreftene på bakaselen så store at bladfjærene gav etter litt og bakaselen vred seg sånn at krysset kom borti karosseriet. I og med at du nylig har byttet asklinger kan det være verdt å sjekkeSmile

_____________________
Det gikk jo shukt fort a'
Svar
#7
Høres ut som slitt kryss i fremre mellomaksel.
Svar
#8
Det der er uten tvil drivakselkryssene.. ingen tvil om det. var slik på min king cab også.. jusst likt..

[Bilde: 32638.jpg] -Toyota Hilux 2,4D 88- [Bilde: 32640.jpg]
Svar
#9
Ikke uvanlig at kjede og drev er utslitt og glepper over i transfer kassa (driften av forhjulene)

http://nitteberg.com http://www.2adept.com/fusion/forum/viewthr...id=9&rowstart=0
[Bilde: pajcab.gif] [Bilde: nofeartag.jpg]
Svar
#10
<blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">Kopi av melding:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Det der er uten tvil drivakselkryssene.. ingen tvil om det. var slik på min king cab også.. jusst likt..

[Bilde: 32638.jpg] -Toyota Hilux 2,4D 88- [Bilde: 32640.jpg]


<i><div align="right">Opprinnelig postet av offroad king</div id="right"></i>
</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

stemmer det! ingen tvil om at det er drivknutene framme!!

Daniel Krüger

1985 Toyota hilux
1986 Mercedes 230
1970 Volvo 142 (prosjekt)
1969 Dodge polara
[Bilde: Daniellogo1.jpg]

klatra men i trær,kan man avogtell dett ned i et mud-hull!
Svar


Gå til forum:


Bruker(e) som leser denne tråden: 1 Gjest(er)